24-06-2024 07:57
Nawigacja
· Profile nauczania
· Jak zaplanowaliśmy rok szkolny?
· Jak oceniamy?
· Plan lekcji
· Dziennik elektroniczny
· Wykaz podręczników
· Egzaminy
· Warsztaty interdyscyplinarne
· Projekt edukacyjny
· Szkoła zimowa
· Kontakty zagraniczne
· Zajęcia pozalekcyjne
· Przedmioty na poziomie zaawansowanym
· Galeria
· Strona Główna
· Linki
· Szukaj
· Strona Startowa
· Ekosik
· Dokumenty szkolne
· Classroom
Rekrutacja 2019/2020
Profile nauczania
Wiecej o nas...
Plan nauczania liceum 3-letniego
Plan nauczania liceum 4-letniego
Regulamin przyjmowania do Liceum 3-letniego i 4-letniego
Wymagania egzaminacyjne
Stypendia naukowe
Potrzebne dokumenty
Jak do nas dojechać?
Wyniki matur
Wyniki 2005
Wyniki 2006
Wyniki 2007
Wyniki 2008
Wyniki 2009
Wyniki 2010
Wyniki 2011
Wyniki 2012
Wyniki 2013
Wyniki 2014
Media o nas ...
Piszą o nas...
Szkoła z klasą

Szkoła z klasą

Finał konkursu!
zaba
W sobotę 22 marca najlepsi z najlepszych głowili się nad rozwiązananiem finałowych zadań w konkursach "Złota Żaba" - dla uczniów gimnazjów - i "Złota Żabka" - dla uczniów szkół podstawowych. Do II etapu przeszło 350 uczestników. Warto wspommnieć, że to już XXI finał zmagań konkursowych, a w tegorocznej edycji wzięło udział 12 587 uczniów!
W czasie, gdy uczestnicy konkursu intensywnie pracowali nad rozwiązaniem zadań ...
Wystawa fotografii CIEKAWE HISTORIE I KRZESŁA 2014
Ciekawe historie i krzesła-wystawa foto 2014 Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Ciekawe historie i krzesła, który odbędzie się we wtorek 25 marca o 12.40 w holu szkoły. Ekspozycja zdjęć w sali nr 2 i w holu.
Twórcy - uczniowie wn z foto i mdp.

FOTY z wystawy i kilka z wernisażu
Wielkie dzięki Panu Sebastianowi Przybylskiemu za wydrukowanie kilku setek fotek!
WRACAMY
szkoła zimowa 2007
Wszystkich, którzy na nas niecierpliwie czekają, informujemy, że właśnie wracamy. Przesiadka w Krakowie udana, wsiedliśmy do pociągu i zmierzamy w stronę Poznania, gdzie będziemy około godziny 21. 53.  Wbrew przewidywaniom i czarnowidztwu co bardziej sceptycznych, bocianiom i gęsiom powracającm z ciepłych krajów, wbrew kwitnącym krokusom i innym objawom wiosny, muszyńska aura jak zawsze dopisała. Przez siedem dni jeździliśmy na nartach i snowboardach, a dnia piątego na stoki wróciła prawdziwa zima, sypiąc na biało i mrożąc nam nosy. Dla niedowiarków dowody - zdjęcia tutaj.
Szkolna Akademia Myślenia
SAM

SAM serdecznie zaprasza, 11 marca (wtorek), o godz. 17.00, do sali nr 10, na spotkanie poświęcone roli kobiet w średniowieczu. Inspiracją do rozmowy będzie książka Pani dr Hanny Krzyżostaniak „Trzynastowieczne święte kobiety kręgu franciszkańskiego Polski i Czech”. Spotkanie z autorką poprowadzi prof. UAM dr hab. Beata Gromadzka.

 

Szkoła Zimowa, ale... zielona!
Muszyna2014b
Długo oczekiwana w miniony piątek rozpoczęta: Szkoła Zimowa. Wyjechaliśmy po raz pierwszy z nowego dworca. Wydaje się, że wygodniej i bezpieczniej niż w latach ubiegłych. Sympatyczne PKP Intercity tradycyjnie dołączyło do składu wagon rowerowy, co zasadniczo ułatwia nam przejazdy. Z Krakowa wiózł nas nowy przewoźnik i zrobił to sprawnie i wygodnymi autobusami... zobaczymy, jak się będzie spisywał dalej. Najważniejszy jednak... śnieg! Z przyjemnością zawiadamiam, że tradycji stało sie zadość: JEST! Jednocześnie dużo słońca i ciepło - czujemy się jak... sportowcy w Soczi! Foty z wyjazdu TUTAJ.

FOTORELACJA z wyjazdu oraz filmik prezentujący zdolności narciarskie części naszych uczniów.
Kolejna książka naszego nauczyciela...
książka nauczyciela

Sympatycznie zauważyć, że w najbliższych dniach do dobrych księgarń trafi książka Hanny Krzyżostaniak: Trzynastowieczne święte kobiety kręgu franciszkańskiego Polski i Czech.
Książka przedstawia "średniowieczny rozwój kobiecych kultów kształtujących się w XIII i XIV wieku po śmierci pięciu księżnych, wybitnych promotorek duchowości franciszkańskiej w Europie Środkowej: Salomei, Kingi, Jolenty-Heleny, Agnieszki z Pragi oraz Anny". Książka nie jest kierowana do młodego czytelnika, ale zapewne wzbudzi zainteresowanie, co zrozumiałe, naszych licealistów... Świętość kobiet wcale nie jest jedynie problemem odległej historii! Ciągle żywa dyskusja wokół gender wpisuje tę książkę w nieoczekiwane konteksty. Serdecznie gratulujemy Pani Profesor książkowego debiutu. Zauważmy jeszcze, że autorem zamieszczonej na okładce recenzji jest wybitny mediewista prof. Henryk Samsonowicz, który w 1990 roku, jako minister, podpisał... akt rejestracji I Liceum Ogólnokształcącego w Swarzędzu.

GOTOWANIE W SZKOLE? YES!!
SałatkaW ubiegłym tygodniu uczniowie klasy IA podjęli kulinarno-językowe wyzwanie.
W ramach projektu OUR COMMON MAGAZINE, który już od 104 dni realizują wspólnie z  młodzieżą z francuskiej wyspy Reunion ugotowali potrawę beef curry, która jest typowym daniem spożywanym przez mieszkańców wyspy. Pachniało pięknie, smakowało jeszcze lepiej!! Przygotowanie beef curry krok po kroku oraz  znajomość języka angielskiego uczniów klasy IA można zobaczyć na filmie: tutaj film
OUR COMMON MAGAZINE to strona pełna ciekawych artykułów, pisanych przez uczniów naszego liceum oraz szkoły na wyspie Reunion.
Gorąco zachecamy do ciekawej lektury! tutaj

Blanka, Laura, Kosma, Marcin, Kuba, Arnold-GOOD JOB!
Zauważmy, że sporo o nas mówią....
Ranking 2014
Nasze Liceum najlepsze w Wielkopolsce! Listę zobaczysz TUTAJ. Jedno z trzydziestu najlepszych w Polsce spośród blisko 2300. Tutaj lista. Jeszcze lepszy wynik w rankingu egzaminów maturalnych. Lista TUTAJ.
Można i pewnie trzeba mieć dystans do rankingów szkół. Obraz szkoły zbudowany na podstawie zajmowanego miejsca z pewnością jest uproszczeniem. Zaproponowany przez "Perspektywy" nie jest od tego wolny. Wydaje się jednak interesujący, bo oparty o wyniki matur z wyraźną preferencją dla wyników matur rozszerzonych, czyli egzaminów nieobowiązkowych i wyraźnie trudnych. Szczegółowe kryteria znajdziesz TUTAJ.
Ranking jest komentowany przez wszystkie polskie media. Warto na to zwrócić uwagę:

Wszystkim nauczycielom, uczniom, absolwentom i tym, którzy ich pracę uczynili łatwiejszą, serdecznie gratuluję. Przyszłym maturzystom życzę mobilizacji! Warto zauważyć nowe stypendia dla kandydatów.

Tutaj foty (rozdzielczość poprawiona!) z ogłoszenia i wizyty w Centrum Nauki Kopernik
Podziękowania
Gwiazdka 2008
W grudniu wzięliśmy udział w przygotowaniu Szlachetnej paczki  dla swarzędzkiej rodziny pilnie potrzebującej pomocy. W zbiórkę potrzebnych rzeczy zaangażowali się uczniowie gimnazjum, liceum, nauczyciele i rodzice. Pomoc dotarła, a my dostaliśmy sympatyczne podziękowania.

Nie przegap! Święta!
gwiazdka2007
Wszystkim związanym ze Szkołą: nauczycielom, uczniom, szkolnej administracji, pracownikom, którzy nam ułatwiają uczenie, naszym rodzinom, przyjaciołom życzę radości z Bożych Narodzin! Pogody ducha i humoru. Zdrowia tym, którzy potrzebują, a tym, ktorzy je mają - oby się nic nie zmieniło.
W Nowym Roku Wszystkim życzę spełnienia odważnych planów i wielu, wielu ciekawych spotkań.
Szkolna Wigilia
Wigilia szkolna 2010 - fotoreportażŚwięta tuż, tuż...
W piątek 20 grudnia odbyła się Szkolna Wigilia, na której oprócz miłych i twórczych życzeń mogliśmy obejrzeć spektakl pt. "Ostatnia z bajek" K. C. Norwida. Wykonywali go uczniowie wn z teatru wraz ze szkolnym zespołem muzycznym.
Fotorelacja tutaj.

Jeszcze raz składamy życzenia:

WESOŁYCH ŚWIĄT !
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Warto odwiedzić strony:
Biblioteka Publiczna w Swarzędzu
Pływalnia Wodny Raj
Stan powietrza i pogoda
Losowa fotografia
Wygenerowano w sekund: 0.51 19,119,282 Unikalnych wizyt