23-05-2024 21:37
Nawigacja
· Profile nauczania
· Jak zaplanowaliśmy rok szkolny?
· Jak oceniamy?
· Plan lekcji
· Dziennik elektroniczny
· Wykaz podręczników
· Egzaminy
· Warsztaty interdyscyplinarne
· Projekt edukacyjny
· Szkoła zimowa
· Kontakty zagraniczne
· Zajęcia pozalekcyjne
· Przedmioty na poziomie zaawansowanym
· Galeria
· Strona Główna
· Linki
· Szukaj
· Strona Startowa
· Ekosik
· Dokumenty szkolne
· Classroom
Rekrutacja 2019/2020
Profile nauczania
Wiecej o nas...
Plan nauczania liceum 3-letniego
Plan nauczania liceum 4-letniego
Regulamin przyjmowania do Liceum 3-letniego i 4-letniego
Wymagania egzaminacyjne
Stypendia naukowe
Potrzebne dokumenty
Jak do nas dojechać?
Wyniki matur
Wyniki 2005
Wyniki 2006
Wyniki 2007
Wyniki 2008
Wyniki 2009
Wyniki 2010
Wyniki 2011
Wyniki 2012
Wyniki 2013
Wyniki 2014
Media o nas ...
Piszą o nas...
Szkoła z klasą

Szkoła z klasą

Niedługo wyruszamy na rajd
piknik2014Puszcza Zielonka czeka na Ekos! Już 14 czerwca odbędzie się nasz tradycyjny rajd gwiaździsty. Osiem klas wyrusza na osiem tras. Spotykamy się nad jeziorem Zielonka na parkingu leśnym. Na miejscu odbędzie się EKOSOWY PIKNIK EUROPEJSKI...
4 czerwca 1989
wybory 1989Obok daty 4 czerwca 1989 nikt nie powinien przejść obojętnie. W tym dniu Polacy wzięli udział w wyborach, które uważa się za ważny krok w procesie obalania władzy komunistycznej i moment narodzin III RP...

Kajakarskie zmagania klas licealnych
Wakacje

W środę 28 maja o godzinie 5:10 na dworcu PKP Poznań Główny swoją przygodę z kajakarstwem rozpoczęły klasy licealne pod wodzą swoich wychowawczyń i pana prof. Adama Tomaszczyka. Trzydniowa trasa naszej eskapady rozpoczynała się w Nadarzycach nad rzeką Piławą. Po krótkim kursie kajakarstwa i przydziale sprzętu w radosnych nastrojach ruszyliśmy na 60 km szlak z biegiem rzeki Piławy.

Wyniki zawodów pływackich 2014
pływak 4
Wyniki zawodów pływackich już oficjalnie ogłoszone. Zywięzcy uhonorowani gromkimi brawami. Zainteresowanych pełną klasyfikacja biegów indywidualnych i drużynowych odsyłam na moją stronę internetową.

Fotki
Plener malarski 2014 w Iwnie (tylko z 1 malutką burzą)
Plener malarski w Iwnie (tylko z 1 małą burzą) Szanowni Państwo, 24 maja uczniowie wn-ów z rysunku jednak zrealizowali swój coroczny plener malarski mimo, wielu niekorzystnych prognoz (dzięki p. prof. Dorocie Indrzejczk za te najrzetelniejsze).
Udało im się pokonać lenistwo i przybyć do Iwna w sobotni nieszkolny poranek o 9.30 i namalować kilkanaście fajnych obrazów, przeczekać tylko jedna małą burzkę i zjeść całkiem dobrą kostrzyńską pizzę razem z mdp.
Fotki TUTAJ
Warsztaty grafiki komputerowej
Warsztaty grafiki komputerowejW poniedziałek, już po raz drugi, odbyły się warsztaty grafiki komputerowej dla uczniów klasy IA oraz związanych z informatyką uczniów klasy IIA i 2a. Rok temu uczniowie poznawali tajniki obróki grafiki rastrowej w programie Adobe Photoshop, a tym razem tematem zajęć była obróbka grafiki wektorowej w programie Adobe Illustrator. Dr Mark W. McKenzie Bannatyne, wraz ze swoimi studentami, pomogał w modyfikacji znaku drogowego (jak się okazało - nie było to takie łatwe zadanie) oraz innych znanych symboli. Miłym zakończeniem kursu był pokaz wesołych animacji oraz wręczenie certyfikatów uczestnictwa.

Fotki tutaj.
Warsztaty parazytologiczne
Parazytologia

Dnia 16 maja w piątek w ramach Warsztatów Nadobowiązkowych z „Podstaw Biomedycyny” oraz PZ I z biologii odbył się wyjazd naukowy na Uniwersytet Medyczny. Przygotowane specjalnie dla naszej grupy warsztaty parazytologiczne prowadził dr Solarczyk oraz dr Nowosad. Dotyczyły one zarówno ekto- jak i endopasożytów. Dużą frajdą dla wszystkich była praca zarówno na binokularach oraz mikroskopach wysokiej klasy, na których mogliśmy zaobserwować szczegóły budowy pasożytów m.in. makronukleusy orzęsków.

Fotorelacja tutaj.

 

O 20 lat starsi...wszystkich rozpoznaliśmy!
Głos Wielkopolski
Najstarsza wielkopolska gazeta opublikowała zdjęcia z minionych egzaminów maturalnych. Wśród kilkunastu, jest też zdjęcie z naszej pierwszej matury. Nie było jeszcze sali gimnastycznej, a egzaminy pisemne odbyły się w holu, który swój kształt zawdzięcza rozbitym rok wcześniej ścianom. Widać jak bardzo inne były procedury egzaminacyjnej organizacji. Gdyby nie rozłożone arkusze papieru kancelaryjnego możnaby sądzić, że jesteśmy w szkolnej jadalni w czasie przerwy... Zmieniła się też egzaminacyjna moda, choć i dzisiejsza podobnie jak ta dawna, potwierdza różnorodność charakterów, emocji i osobowości zdających. Warto popatrzeć TUTAJ.
Zawody Pływackie 2014
pływak 4
Są już za nami. I należy je zaliczyć do udanych, chiażby z powodu sporej frekwencji uczniowskiej. Zmęczeni, zmoczeni,...ale usatysfakcjonowani byli zarówno uczniowie, jak i organizatorzy tegorocznych Zawodów Pływackich, które tradycyjnie odbyły się na pływalni w Swarzędzu. Wyniki pływackiej rywalizacji poznamy wkrótce.
Fotki
Konkurs FOTO - FILMOWY 2014
Konkurs foto filmowy 2014 Zacni Zaprawdę Szanowni Państwo - Nauczyciele, Pracownicy Szkół i Uczniowie
zapraszamy serdecznie do udziału w konkursie foto-filmowym, w którym udział jest honorowo-obowiązkowy!
Uczniowie wn z foto i mdp.
Fotek kilka TUTAJ


I jeszcze raz dziękujemy Panu Sebastianowi Przybylskiemu za pomoc z wydrukami.
Polecam wystawę malarstwa Marka Haładudy
Marek Haładuda malarstwo 2014Szanowni Państwo, do 21 maja  w galerii KONTRAPUNKT w Poznaniu przy ul. Wielkiej 21 (godz.:12-19) można podziwiać wystawę malarstwa znakomitego współczesnego malarza - Marka Haładudy -też pedagoga UAP w Poznaniu. "Pentimento"
( ujawnienie obrazu lub części obrazu, które zostały objęte przez w późniejszym (?!) malowaniem) nawiązuje do najbardziej  reprezentatywnych obrazów dla naszej kultury. Cudownie malarsko!
Ogromnie polecam, byliśmy na wernisażu - jest też Gauguin: skąd przychodzimy i inne najbardziej wypasione malarsko teksty kulurowe)
Polecam na weekend, np., mdp. - foty TUTAJ
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Warto odwiedzić strony:
Biblioteka Publiczna w Swarzędzu
Pływalnia Wodny Raj
Stan powietrza i pogoda
Losowa fotografia
Wygenerowano w sekund: 0.21 18,930,910 Unikalnych wizyt