21-11-2024 13:59
Nawigacja
· Profile nauczania
· Jak zaplanowaliśmy rok szkolny?
· Jak oceniamy?
· Plan lekcji
· Dziennik elektroniczny
· Wykaz podręczników
· Egzaminy
· Warsztaty interdyscyplinarne
· Projekt edukacyjny
· Szkoła zimowa
· Kontakty zagraniczne
· Zajęcia pozalekcyjne
· Przedmioty na poziomie zaawansowanym
· Galeria
· Strona Główna
· Linki
· Szukaj
· Strona Startowa
· Ekosik
· Dokumenty szkolne
· Classroom
Rekrutacja 2019/2020
Profile nauczania
Wiecej o nas...
Plan nauczania liceum 3-letniego
Plan nauczania liceum 4-letniego
Regulamin przyjmowania do Liceum 3-letniego i 4-letniego
Wymagania egzaminacyjne
Stypendia naukowe
Potrzebne dokumenty
Jak do nas dojechać?
Wyniki matur
Wyniki 2005
Wyniki 2006
Wyniki 2007
Wyniki 2008
Wyniki 2009
Wyniki 2010
Wyniki 2011
Wyniki 2012
Wyniki 2013
Wyniki 2014
Media o nas ...
Piszą o nas...
Szkoła z klasą

Szkoła z klasą

Matura próbna
matura
W czwartek 22 listopada zakończyły się zmagania uczniów klasy IIIA z zadaniami I próby maturalnej. Tegoroczni maturzyści rozwiązywali arkusze w ramach przedmiotów obowiązkowych oraz tych, które wybrali jako rozszerzenie. Emocje, które udzieliły im się w trakcie tych dni mieliśmy okazję obserwować na holu szkolnym, szczególnie po dzisiejszym egzaminie z matematyki na poziomie rozszerzonym. Jeszcze tylko II próba maturalna i majowe egzaminy, które mamy nadzieję otworzą im drzwi do wymarzonych kierunków studiów. Trzymamy kciuki!
Wizyta na Politechnice Warszawskiej
Politechnika WarszawskaW piątek 16 listopada czworo uczniów naszej szkoły: Jakub Bączyk, Jan Indrzejczak, Maciej Kozownicki i Jakub Majzoub wzięło udział w spotkaniu informacyjnym oraz warsztatach organizowanych przez Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej w ramach przygotowań do II edycji Konkursu Geoinformatycznego.  W pierwszej części spotkania dr hab. inż. Dariusza Gotliba, prof PW. omówił najważniejsze zastosowania geoinformatyki, w części II warsztatowej odbyło się szkolenie w zakresie podstaw programowania map w technologii Google. Start I etapu już w grudniu.
SPOTKANIE ABSOLWENTÓW 2018
Absolwent
Zgodnie z wieloletnią już tradycją w ostatnią sobotę listopada odbywa się w naszej szkole Spotkanie Absolwentów. Zapraszamy i tych młodszych, i tych nieco straszych 24 listopada na godzinę 18.00. Mamy nadzieję, że będzie to dla wszystkich mile spędzony czas.
Do zobaczenia!
Klasa IB z Wychowawcą

Wyjątkowa rocznica, wyjątkowego wydarzenia
100. rocznica
Raczej drugiej równie okrągłej nie będziemy obchodzić w tej samej grupie: setna rocznica odzyskania niepodległości. Skłania do radości i ważnych pytań o Polskę, Jej przeszłość i przyszłość, o dni, od których zależała nasza niepodległość. Nie da się uniknąć też pytań o ludzi tworzących 100 lat temu historię, o ich wielkość, ale też małość, wreszcie o tragizm wielu dokonywanych wyborów. 100 lat temu rozpoczęła się historia nowego państwa w Europie. Trudno sobie dzisiaj wyobrazić, że tego państwa mogło nie być. Jeszcze trudniej wyobrazić sobie tworzenie go od początku... Niektórzy mówią, że to był cud. W szkole zawisła największa w jej dziejach flaga, a na piersiach wszystkich znalazł się biało-czerwony kotylion. W czasie okolicznościowego spotkania ogłosiliśmy też konkurs na esej historyczny:  "Roman Dmowski czy Józef Piłsudski? Którą koncepcję odbudowy państwa uważasz za skuteczniejszą w realizacji". W niedzielę delegacja stanie na placu przed ratuszem swarzędzkim i będzie uczestniczyć w miejskich uroczystościach. TUTAJ fotki ze spotkania w szkole, później z uroczystości miejskich. Tutaj fotki z uroczystości  przed ratuszem.
Sukces badmintonistów
badmintonKolejny sukces naszej reprezentacji. Kolejna dyscyplina spotów rakietowych, badminton, w której stanęliśmy do rywalizacji zespołowej. Tomek Gościński i Marcin Wiśniewski w zawodach powiatowych wywalczyli w Poznaniu, w pięknym ośrodku sportów rakietowych, drugie miejsce na podium. Ulegli zwycięzcom 3:2. Pozostałe pojedynki wygrali 5:0. Serdecznie gratulujemy!! Foty tutaj
Klub Debat Oksfordzkich
Debaty

W ostatnim miesiącu uczniowie biorący udział w Warsztatach Nadobowiązkowych w ramach Klubu Debat Oksfordzkich zaznaczyli swoja obecność na wielkopolskiej mapie debat. W październiku Agata Marszałkowska, Filip Bebko, Patryk Nawrot oraz Kuba Marszkałkiewicz stanęli w szranki w ramach eliminacji III Wielkopolskiego Turnieju Debat Oksfordzkich, które odbyły się w Zbąszyniu. Co prawda nie zakończyły się one wynikiem, na który liczyliśmy, ale mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenie będzie procentowało. Jeszcze w trakcie kampanii do wyborów samorządowych Kuba Marszałkiewicz i Filip Bebko wzięli udział w spotkaniu z kandydatami na urząd prezydenta Poznania zorganizowanym przez Wielkopolski Związek Pracodawców LEWIATAN, którego członkiem jest pani Izabella Macionga. To dzięki jej życzliwości mogliśmy w tym przedsięwzięciu uczestniczyć.

W nowym miesiącu przed uczniami kolejne wyzwanie, albowiem 24 listopada odbędzie się na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. A. Mickiewicza turniej Debat Parlamentarnych, do którego zgłosiliśmy trzy zespoły z naszej Szkoły.  Trzymamy kciuki i będziemy informować o kolejnych tego typu inicjatywach.

Nasz absolwent laureatem prestiżowej nagrody naukowej!
Nagroda Mateusza 2018
Ostatnia  „Polityka” publikuje listę laureatów „Nagród Naukowych 2018”.  Sympatycznie zauważyć, że główną nagrodę w dziedzinie nauk społecznych otrzymał nasz absolwent Mateusz Strzelecki. Mati jest adiunktem w Instytucie Geografii i Rozwoju Regionalnego Uniwersytetu Wrocławskiego. Jednocześnie pełni funkcję kierownika Stacji Polarnej UW im. S. Baranowskiego na Spitsbergenie. W mailu, w którym donosił o swoim sukcesie napisał:  „Moje naukowe marzenia i plany powstały w murach EKOS-u i pod opieką prof. Indrzejczak, za co jestem Dyrekcji, Pani Profeosr i całej szkole bardzo wdzięczny”. Mateuszowi w imieniu całej społeczności szkolnej składam serdeczne gratulacje! Warto marzyć! Za co nagroda? Przytoczmy redakcyjny biogram laureata: Jest badaczem obszarów polarnych, jednym z niewielu polskich naukowców prowadzących badania w Arktyce i Antarktyce oraz kierownikiem Stacji Polarnej Uniwersytetu Wrocławskiego na Spitsbergenie...
Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Ekonomicznym
UE

26 października 2018 r. odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2018/2019 dla klas akademickich Wydziału Ekonomii oraz Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej, w której wzięli udział uczniowie PZ z matematyki naszego liceum.

Wydarzenie otworzyła Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą dr hab. Elżbieta Gołata, prof. nadzw. UEP. Wykład inauguracyjny, dla zgromadzonych w auli UEP klas pt. ,,Różowy podatek w szklanym świecie, czyli o sytuacji kobiet i mężczyzn na rynku pracy", wygłosiła dr hab. Baha Kalinowska-Sufinowicz, prof. nadzw. UEP.

Tenis stołowy w Pecnej
tenis stołowy
Warto odnotować sukces naszych tenisistów stołowych, Jakuba i Tomka, którzy podczas powiatowych zawodów w Pecnej zajęli trzecie miejsce. Obaj zawodnicy, a my razem z nimi, cieszymy się miejscem na podium i awansem do kolejnego etapu rozgrywek. Serdecznie gratulujemy!!
O "Klerze" z klerem
Kler-dyskusja 2018
Licealiści podjęli się debaty o ważnym filmie. Do rozmowy zaprosiliśmy o. Andrzeja Drozda OP i ks. Jędrzeja Machalskiego. Udział wzięli też nauczyciele - poloniści, dyrektorzy. Opinie dyskutantów o filmie wśród licealistów były dość podobne: film się podobał, zrobił duże wrażenie, nie pozwolił być obojętnym. Opinie starszej części dyskutantów były bardziej zróżnicowane. Wszyscy jednak byli zgodni, że warto się zastanawiać nad przyczynami niebywałej popularności ostatniego filmu Smarzowskiego. Rozważania na ten temat zdominowały dyskusję. Sympatycznie było zauważyć dużą kulturę dyskutantów i szacunek wobec myślących inaczej. TUTAJ kilka fotek.
Akcja charytatywna
zwierzeta i czlowiek

W dniach od 8 do 12 października w naszej szkole miała miejsce akcja charytatywna w czasie której zbieraliśmy koce, karmę i inne artykuły dla psów i kotów ze Schroniska dla Zwierząt w Skałowie. Przygotowaliśmy również  pyszne kanapki i smakowite wypieki, które sprzedawaliśmy w czasie przerw. Dzięki dużemu zainteresowaniu nauczycieli, uczniów i rodziców udało nam się zebrać w sumie 728,22 złotych, 15 kilogramów karmy, 18 kocy, 25 ręczników, 2 poduszki oraz mnóstwo smyczy i zabawek. Pieniądze i zebrane artykuły przekazaliśmy schronisku.

W imieniu własnym i Schroniska dla Zwierząt w Skałowie serdecznie dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie.

Cieszymy, że jak zwykle można było na Was liczyć!

Uczniowie klasy IIA z Wychowawcą

Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Warto odwiedzić strony:
Biblioteka Publiczna w Swarzędzu
Pływalnia Wodny Raj
Stan powietrza i pogoda
Losowa fotografia
Wygenerowano w sekund: 0.19 20,365,015 Unikalnych wizyt