22-11-2024 12:37
Nawigacja
· Profile nauczania
· Jak zaplanowaliśmy rok szkolny?
· Jak oceniamy?
· Plan lekcji
· Dziennik elektroniczny
· Wykaz podręczników
· Egzaminy
· Warsztaty interdyscyplinarne
· Projekt edukacyjny
· Szkoła zimowa
· Kontakty zagraniczne
· Zajęcia pozalekcyjne
· Przedmioty na poziomie zaawansowanym
· Galeria
· Strona Główna
· Linki
· Szukaj
· Strona Startowa
· Ekosik
· Dokumenty szkolne
· Classroom
Rekrutacja 2019/2020
Profile nauczania
Wiecej o nas...
Plan nauczania liceum 3-letniego
Plan nauczania liceum 4-letniego
Regulamin przyjmowania do Liceum 3-letniego i 4-letniego
Wymagania egzaminacyjne
Stypendia naukowe
Potrzebne dokumenty
Jak do nas dojechać?
Wyniki matur
Wyniki 2005
Wyniki 2006
Wyniki 2007
Wyniki 2008
Wyniki 2009
Wyniki 2010
Wyniki 2011
Wyniki 2012
Wyniki 2013
Wyniki 2014
Media o nas ...
Piszą o nas...
Szkoła z klasą

Szkoła z klasą

Rekolekcje 2016: Oblicze, twarz, maska. Kim jesteś w Chrystusie.
rekolekcje 2016
Będzie inaczej: w Lednicy i w....ciszy. Będziemy starali się zachować milczenie. To wprowadzi nas naturalnie w modlitwę, a jednocześnie pozwoli ujawnić nasz wewnętrzny hałas.
To dobra okazja by porozmawiać o życiu wewnętrznym i relacjach. W piątek i sobotę porozmawiają z nami: o. Tomasz Biłka OP - dominikanin z klasztoru w Łodzi. Teolog, artysta, poeta, zajmuje się sztuką murali w Łodzi (veraicon.com.pl), oraz nasz katecheta o. Andrzej Drozd dominikanin z Poznania opiekun Duszparsterstwa Młodzieży Schron (facebook.com/schronpoznan/), dyrektor Dominikańskiego Ośrodka Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach (sekty.dominikanie.pl).

Zdjęcia tutaj
Dzień Trudnych Pytań
Dzień TRudnych Pytań

Świętość miejsca. Symbolika świątyni w różnych religiach- spotkania na taki temat z przedstawicielami różnych wyznań w Poznaniu odbędziemy już w najbliższy piątek w ramach Dnia Trudnych Pytań. O przestrzeni świątyń i związanych z nimi religiach ...

Szkolna Akademia Myślenia: Agnieszka Wiśniewska - "Six tips on how to find work you love"
SAM:six tips Aga Wiśniewska is an Ekos graduate and a trilingual HR and Operations Director living and working in Paris, France. She's an English teacher, a Teacher Trainer, and a firm believer that her Master Degree in Psychology comes in handy while resolving management issues and making business decisions.
I invite liceum students: Thursday 12.00 - lecture hall.
Dzień Edukacji Narodowej
bukiet

Czternasty października. Niby dzień jak każdy inny, ale jednak wywołuje sporo emocji. Chociaż pozornie nauczyciele i uczniowie należą do dwóch różnych światów, to razem tworzą niezwykłą, małą rzeczywistość. Tego dnia przypominamy sobie o tym szczególnie mocno. Z ust uczniów płyną liczne słowa podziękowania. Za nauczycielski trud, za okazaną troskę i zrozumienie, za udzieloną pomoc.Powodów do wdzięczności jest wiele. Czym w końcu byłoby życie uczniowskie bez nauczycieli?

Dlatego tego dnia dziękujemy i składamy życzenia. Aby praca nauczycieli nadal sprawiała im radość oraz żeby odnosili sukcesy nie tylko na polu zawodowym.

Mamy nadzieję, że przygotowany przez uczniów QUIZ i niespodzianka na dużej przerwie sprawią, iż ten dzień zostanie dobrze zapamiętany przez nauczycieli.

Uczniowie

Literacki Nobel dla Boba Dylana
Bob Dylan
Za "stworzenie nowej formy poetyckiej ekspresji w chlubnej tradycji amerykańskiej pieśni" - tak Królewska Szwedzka Akademia Nauk uzasadniła wczoraj przyznanie literackiej Nagrody Nobla  - Bobowi Dylanowi - amerykańskiemu muzykowi  i poecie. Jego pieśni są na pewno Wam znane...

Pełne uzasadnienie decyzji- tutaj
Strona internetowa Boba Dylana - tutaj

EKOSIADA
zagadka

Czas na ostateczne starcie!
Piątek. Sala gimnastyczna. Godzina 11:05. Obecność wszystkich nauczycieli i uczniów obowiązkowa.Tego dnia przekonamy się, kto tak naprawdę wie wszystko o naszej szkole.
Pojedynek między nauczycielami a uczniami zakończy odwieczny spór.

Wygrani zgarniają wszystko.


EKOS-MATH-GEOCACHING- pierwsze zawody w dziejach Swarzędza!
EKOS-MATH-GEOCACHING

W jesienny poranek, w sobotę, przyjechały do nas drużyny z różnych szkół:Gimnazjum nr 67 z Poznania, Gimnazjum z Komornik, Gimnazjum i Liceum z Szamotuł, Zespołu Szkół z Jerzykowa, z Liceum z Tarnowa Podgórnego, z Gimnazjum Katolickiego Stowarzyszenia bł. Natalii Tułasiewicz, Społecznego Gimnazjum "Dębinka", z Gimnazjum nr 12 z Poznania, z Zespołu Szkół z Biskupic, z Gimnazjum z Nekli, by wziąć udział w zawodach przygotowanych przez 3a i 3b: EKOS-MATH-GEOCACHING. Korzystając z coraz popularniejszej wśród uczniów aplikacji geocaching, drużyny wyszły na zupełnie nowe, specjalnie dla nich przygotowane trasy pełne zagadek terenowych i matematycznych. Turniej rozpoczęliśmy o 8.00. Wielu musiało z domu wyruszyć znacznie wcześniej... Pierwsze FOTY TUTAJ!

Nagroda Nobla w dziedzinie fizyki

David Thouless, Duncan Haldane i Michael Kosterlitz zostali laureatami tegorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki. Stosując zaawansowane metody matematyczne, naukowcy analizowali osobliwe stany materii - nadprzewodniki przewodzące prąd elektryczny bez oporu, superciecze pozbawione lepkości oraz cienkie warstwy magnetyczne. Wyniki ich prac dają nadzieję na wielki postęp w materiałoznawstwie i elektronice.

PLENER FOTO 2016
plener foto 2016 Szanowni Państwo, zrealizowaliśmy nasz tradycyjnie corocznie niesamowity plener fotograficzny. Temat okazał się mobilny i frapujący - Kultura ulicy. Najogólniej: estetyka i antyestetyka ulicy. Szczegółowiej: intrygujące prawa rządzące umeblowaniewm ulicy, jej przestrzenią makro i mikro, rekwizytami ( też ludźmi), dźwiękami, zapachami, wierszami...
Po co pisać więcej - wielce zachęcam do kontemplacji sporej ilości fotek ( bo to plener foto był! ) A może od końca - ciekawiej je oglądać?

FOTKI TUTAJ
AIESEC -ponownie u nas!
Aisec

Od poniedziałku gościmy w naszej szkole przesympatyczną absolwentkę studiów politologicznych w Egipcie - Rowaide Nour El-Deen. Przyjechała ona do nas w ramach  projektu realizowanego przez międzynarodową organizację studencką - AIESEC Polska z jej oddziałem lokalnym w Poznaniu.


Rowaida jest osobą niezwykle kompetentną, która władając swobodnie językiem angielskim przybliża naszym uczniom kulturę swojego kraju.  Jej pewność siebie, poczucie humoru oraz otwartość w kontaktach z młodzieżą czyni lekcje nie tylko interesującymi, ale również zabawnymi. Szkoda tylko, że jutro zagości u nas ostatni raz…


Serdeczne podziękowania dla Karoliny Ratajczak i jej rodziny za ugoszczenie Rowaidy.

Zdjęcia TUTAJ
Zajęcia terenowe z geografii
geografia20.09 br. uczniowie uczęszczający na zajęcia z geografii na poziomie zaawansowanym wzięli udział w wyjeździe terenowym organizowanym przez Instytut Geologiczny Uniwersytetu Wrocławskiego. Zajęcia prowadził dr hab. Jurand Wojewoda. Celem wyjazdu było pokazanie w terenie najciekawszych geologicznie miejsc dokumentujących historię rozwoju sieci rzecznej Sudetów. W szczególności omówione zostały zagadnienia wpływu budowy geologicznej na charakter dolin rzecznych oraz wpływu tektoniki a zwłaszcza ruchów neotektonicznych na kształtowanie dolin. Przedstawiane były zjawiska i procesy w różnej skali, od lokalnej po zagadnienia regionalne. Omówione zostały zagadnienia związane z geozagrożeniami, w tym z osuwiskami i powodziami w obrębie dolin rzecznych.

Zdjęcia
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Warto odwiedzić strony:
Biblioteka Publiczna w Swarzędzu
Pływalnia Wodny Raj
Stan powietrza i pogoda
Losowa fotografia
Wygenerowano w sekund: 0.86 20,375,915 Unikalnych wizyt