21-07-2024 22:00
Nawigacja
· Profile nauczania
· Jak zaplanowaliśmy rok szkolny?
· Jak oceniamy?
· Plan lekcji
· Dziennik elektroniczny
· Wykaz podręczników
· Egzaminy
· Warsztaty interdyscyplinarne
· Projekt edukacyjny
· Szkoła zimowa
· Kontakty zagraniczne
· Zajęcia pozalekcyjne
· Przedmioty na poziomie zaawansowanym
· Galeria
· Strona Główna
· Linki
· Szukaj
· Strona Startowa
· Ekosik
· Dokumenty szkolne
· Classroom
Rekrutacja 2019/2020
Profile nauczania
Wiecej o nas...
Plan nauczania liceum 3-letniego
Plan nauczania liceum 4-letniego
Regulamin przyjmowania do Liceum 3-letniego i 4-letniego
Wymagania egzaminacyjne
Stypendia naukowe
Potrzebne dokumenty
Jak do nas dojechać?
Wyniki matur
Wyniki 2005
Wyniki 2006
Wyniki 2007
Wyniki 2008
Wyniki 2009
Wyniki 2010
Wyniki 2011
Wyniki 2012
Wyniki 2013
Wyniki 2014
Media o nas ...
Piszą o nas...
Szkoła z klasą

Szkoła z klasą

Powitanie
logo

I Liceum Ogólnokształcące w Swarzędzu

szkoła społeczna Fundacji Edukacji Społecznej EKOS

- jedna z najlepszych niepublicznych szkół w Polsce w rankingu "Wprost"


Najlepsze liceum w Wielkopolsce wg rankingów:

"Gazety Wyborczej" (2009), "Perspektyw" (2014). "Perspektyw" (2016). "Perspektyw" (2018).EKOS

I Liceum Ogólnokształcące w Swarzędzu
62-020 Swarzędz,
ul. Stanisława Kwaśniewskiego 2
tel./fax 0618173849
liceum@ekos.edu.pl

EKOS?  ŻEBYŚ WIEDZIAŁ!

Zmiana 變化 تغيير Change Veränderung Changement Změna Byta Mutatio Изменение Αλλαγή Pokytis 변화 परिवर्तन
Zmiana 2019
Trudno powiedzieć, że jest stara - ma jedynie 13 lat! Swoje wirtualne życie rozpoczęła 29 marca 2006 roku i odnotowała blisko 1 500 000 odsłon. Raptem minęło 4810 dni! A jednak w internecie to kilka epok technologicznych i równie dużo estetycznych. Trudno dalej udawać: strona, na której czytasz te słowa bardzo się już zestarzała. Jest archaiczna. W ostatnich latach było już kilka prób dokonania zmiany, ale bez efektu. Tym razem przychodzi się nam z nią pożegnać definitywnie. Choć uważny czytelnik następczyni ciągle będzie mógł do niej zajrzeć. Odsłona Nowej nastąpi wraz z nowym miesiącem. Jest efektem rozmów i dyskusji wszystkich pokoleń związanych z naszymi Szkołami. Jest pewnym kompromisem między tradycją, a nowoczesnością. W pracach nad zmianą uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i rodzice. Wszystkim serdecznie dziękuję. Uwagi i opinie o nowej stronie prosimy przesyłać do prof. Doroty Indrzejczak, która rozpocznie administrowanie kolejną odsłoną szkolnej strony internetowej.
Goście z Holandii
Holandia 2019
Długo oczekiwani goście z Holandii przylecieli we wtorek. Po pierwszej wizycie w szkole i spacerze po Swarzędzu spędziliśmy wieczór przy ognisku. Ulewny deszcz nie popsuł nikomu humoru. Środę poświęciliśmy na zwiedzanie Poznania: Ostrowa Tumskiego, Katedry i Starego Rynku. Nie obyło się  bez degustacji pierogów.  We czwartek czekało wszystkich największe wyzwanie: po zwiedzenia pałacu w Rogalinie przemaszerowalismy 9,5 km wzdłuż Warty.
Szkolne Zawody Pływackie
Sukcesy

…już za nami. Odbyły się na pływalni w Swarzędzu, w miniona środę. W zawodach wzięły udział uczennice i uczniowie obu naszych Szkół. Grupa ok. 80 zawodniczek i zawodników rywalizowała w pięciu indywidualnych konkurencjach pływackich oraz jednej konkurencji zespołowej, czyli sztafecie. Choć nagłośnienie szwankowało, to udało się dotrzeć z informacją do startujących. Zdecydowanie lepiej byli słyszani dopingujący kibice klasy 8a oraz klas IIB. Wyniki już wkrótce.

Foto Zosia J.

Foto Zuzia R.

Przygotowania do otwarcia roku 2019/2020 - egzaminy wstępne
Egzamin wstępny 2019
Egzaminy wstępne do liceum czteroletniego i ostatni raz do trzyletniego rozpoczęły się dzisiaj rano. Pierwszym był egzamin z języka angielskiego - rozstrzygnie czy kandydatka lub kandydat rozpocznie naukę w grupie z maturą dwujęzyczną, czy z maturą rozszerzoną. Drugi egzamin dotyczy głównego przedmiotu zdawanego na maturze rozszerzonej. Jeśli wynik egzaminu pozwoli przyjąć do szkoły będzie można dobrać kolejne przedmioty na poziomie zaawansowanym. Wszystkim serdecznie życzymy sukcesu! Tu kilka fotek pełnych... skupienia.
Matura 2019
Matura 2019
Maturę czas zacząć.
W poniedziałek 6 maja rozpoczęła się tegoroczna edycja egzaminów maturalnych. Tradycyjnie uczniowie przystąpili do egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. Odczucia po egzaminie były przeróżne a to dopiero początek długich zmagań, które będą trwały do trzeciej dekady maja. Trzymamy kciuki a Wasze zmagania będziemy relacjonować za pośrednictwem galerii zdjęć.
Konstytucja 3 Maja
3 maja 1791
Dnia 3 maja 1791 r. uchwalona została Konstytucja, która w sposób znaczący zmieniła ustrój państwa polskiego. Wolną elekcję zastąpiono monarchią dziedziczną. Zniesiono liberum veto, a koncepcję sprawowania władzy oparto na idei jej trójpodziału. Autorom tego przedsięwzięcia wydawało się, że to ostatni moment ratowania państwa przed upadkiem, którego jednak nie udało się powstrzymać. W następnym wieku przedstawiciele warszawskiej i krakowskiej szkoły historycznej spierali się nad tym, kto zawinił? Polacy, czy państwa ościenne.  I jedni i drudzy mieli swoje racje i argumenty na poparcie stawianych tez. Choć państwo upadło, naród przetrwał. We właściwej chwili potrafił upomnieć się o swoje prawa i przywrócił niepodległą Polskę na mapę Europy.
Pożegnanie maturzystów 2019
Pożegnanie maturzystów 2019
"To już jest koniec (...)"
Dnia 26 kwietnia 2019 r. uczniowie III klasy Naszego Liceum zakończyli rok szkolny. Tego dnia odbyły się ostatnie konsultacje i ostatni raz mogliśmy zobaczyć ich w ławkach szkolnych.
Tego dnia po raz ostatni weszli na scenę by odebrać świadectwa ukończenia Szkoły. Zrobione zostały ostatnie zdjęcia w gronie nauczycieli.
Pożegnanie przygotowały młodsze koleżanki i młodsi koledzy pod opieką prof. Magdaleny Janas, za co serdecznie dziękujemy.
Teraz już naprawdę "tylko" matura przed Wami i najdłuższe wakacje w życiu :)
dr Agnieszka Ule o swoich badaniach genetycznych
UCL

W poniedziałek 29.04 o godz. 8.30 w sali wykładowej z uczniami poziomu zaawansowanego z biologii spotka się dr Agnieszka Ule. Ukończyła nasze Liceum, jest absolwentką biotechnologii UAM i UM w Poznaniu, studia doktoranckie ukończyła w Uniwersytecie Kolońskim. Pracuje w University College London na Wydziale Nauk o Mózgu. Opowie o swoich badanich i poszukiwaniach leku na choroby neurogeneracyjne.

Wyjątkowo długo w tym roku oczekiwana, ale jest: Wielkanoc
WIelkanoc 11

Wszystkim, którzy o nas pamiętają, nauczycielom, uczniom i rodzicom życzę Świąt radosnych i wesołych. W tym roku wyjątkowy to czas dla wszystkich szkół: Wielkanoc wypada w środku egzaminów i to nie tylko dla uczniów, ale też wyjątkowego egzaminu dla nauczycieli. Oby Święta dodały sił!

Kiermasz charytatywny
przypominaczSzanowni Państwo,
z prawdziwą radością informujemy, że podczas sobotniego kiermaszu udało nam się uzbierać 1163zł, które przekażemy na leczenie Julki. Dziękujemy za Państwa hojność i wsparcie naszej zbiórki. Zapewniamy, że następnym razem postaramy się przygotować więcej ciasta ;).
Klasa IIA z wychowawcą
III Dni WIGE
UEW czwartek, 11 kwietnia, uczniowie II PZ z matematyki uczestniczyli w III (i ostatnich z powodu reformy szkolnictwa wyższego) Dniach Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej na Uniwersytecie Ekonomicznym. Zdjęcia tutaj.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Warto odwiedzić strony:
Biblioteka Publiczna w Swarzędzu
Pływalnia Wodny Raj
Stan powietrza i pogoda
Losowa fotografia
Wygenerowano w sekund: 0.17 19,346,753 Unikalnych wizyt