Dziennik elektroniczny ˇ Forum ˇ Strona Główna ˇ Strona startowa Niedziela, Lipca 21, 2024
 Nawigacja  
Jak zaplanowaliśmy rok szkolny?
Wykaz podręczników
Jak oceniamy?
Plan lekcji
Dziennik elektroniczny
Egzaminy
Warsztaty interdyscyplinarne
Projekt edukacyjny
Szkoła zimowa
Kontakty zagraniczne
Zajęcia pozalekcyjne
Indywidualny Plan Nauczania
Galeria
Forum
Strona Główna
Ekosik
Linki
Szukaj
Strona startowa
Poczta szkolna
Dokumenty szkolne
Classroom
 Rekrutacja 2019  
O nas...
Zasady, terminy...
Warunki finansowe
Potrzebne dokumenty
Jak do nas dojechać?
 Media o nas ...  
Piszą o nas...
 Nauczyciel z klasą  

Nauczyciel z klasą

 Szkoła z klasą  

Szkoła z klasą

 Nasze wyniki!  

CKE
Wyniki egzaminów gimnazjalnych decyzją Dyrektora CKE zostały utajnione
victoryCzęść humanistyczna
Część mat. - przyr.

Wskaźnik 2006-2008

 Tendencje rozwojowe  
EDUKACYJNA WARTOŚĆ DODANA
 Użytkowników Online  
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 232
Najnowszy Użytkownik: agnieszka_michalska
 Witamy

Szkoła społeczna Fundacji Edukacji Społecznej EKOS

62-020 Swarzędz, ul. Stanisława Kwaśniewskiego 2
tel./fax 0618173849

gimnazjum@ekos.edu.pl

EKOS?  ŻEBYŚ WIEDZIAŁ!

EKOS
 Zmiana 變化 تغيير Change Veränderung Changement Změna Byta Mutatio Изменение Αλλα  
Zmiana 2019

Trudno powiedzieć, że jest stara - ma jedynie 13 lat! Swoje wirtualne życie rozpoczęła 29 marca 2006 roku. Odnotowała blisko 1 500 000 odwiedzin. Raptem minęło 4810 dni! A jednak w internecie to kilka epok technologicznych i równie dużo estetycznych. Trudno dalej udawać: strona, na której czytasz te słowa bardzo się już zestarzała. Jest archaiczna. W ostatnich latach było już kilka prób dokonania zmiany, ale bez efektu. Tym razem przychodzi się nam z nią pożegnać definitywnie. Choć uważny czytelnik następczyni ciągle będzie mógł do niej zajrzeć. Odsłona Nowej nastąpi wraz z nowym miesiącem. Jest efektem rozmów i dyskusji wszystkich pokoleń związanych z naszymi Szkołami. Jest pewnym kompromisem między tradycją, a nowoczesnością. W pracach nad zmianą uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i rodzice. Wszystkim serdecznie dziękuję. Uwagi i opinie o nowej stronie prosimy przesyłać do prof. Doroty Indrzejczak, która rozpocznie administrowanie kolejną odsłoną szkolnej strony internetowej.


Dodane przez witold_gromadzki dnia 30/05/2019 13:25
(0) Komentarzy ˇ (358) Czytań  Drukuj
 Goście z Holandii  
Holandia maj 2019
Długo oczekiwani goście z Holandii  przylecieli we wtorek. Są to uczniowie z miejscowości Middelburg, stolicy Zelandii, u których gościliśmy jesienią. Po pierwszej wizycie w szkole i spacerze po Swarzędzu spędziliśmy wieczór przy ognisku. Ulewny deszcz nie popsuł nikomu humoru. Środę poświęciliśmy na zwiedzanie Poznania: Ostrowa Tumskiego, Katedry i Starego Rynku. Nie obyło się bez degustacji pierogów. We czwartek czekało wszystkich największe wyzwanie: po zwiedzeniu pałacu oraz parku w Rogalinie przemaszerowalismy 9,5 km wzdłuż Warty. Po sforsowaniu w Mosinie mostu na rzece szliśmy dzielnie na połnoc, aż dotarlismy do miejsca zasłużonej nagrody: lodziarni w Puszczykowie. Stamtąd wróciliśmy do Poznania pociągiem. Wieczór był poświęcony na zajęcia w mniejszych grupach: kręgle, paintball oraz popularny sport zwany shoppingiem w Posnanii.

Dodane przez dorota_indrzejczak dnia 23/05/2019 18:15
Czytaj więcej ˇ (0) Komentarzy ˇ (344) Czytań  Drukuj
 Szkolne Zawody Pływackie  
pływak 1

…już za nami. Odbyły się na pływalni w Swarzędzu, w miniona środę. W zawodach wzięły udział uczennice i uczniowie obu naszych Szkół. Grupa ok. 80 zawodniczek i zawodników rywalizowała w pięciu indywidualnych konkurencjach pływackich oraz jednej konkurencji zespołowej, czyli sztafecie. Choć nagłośnienie szwankowało, to udało się dotrzeć z informacją do startujących. Zdecydowanie lepiej byli słyszani dopingujący kibice klasy 8a oraz klas IIB. Wyniki już wkrótce.

Foto Zosia J.

Foto Zuzia R.

 


Dodane przez beata_szafranska dnia 19/05/2019 20:30
(0) Komentarzy ˇ (335) Czytań  Drukuj
 Egzaminy wstępne do liceum  
Egza,on wstępny do liceum 2019
Egzaminem z języka angielskiego rozpoczęliśmy egzaminy wstępne do trzyletniego i czteroletniego liceum.  Rozstrzygnie on czy kandydatka lub kandydat rozpocznie naukę w grupie z maturą dwujęzyczną, czy z maturą rozszerzoną. Drugi egzamin dotyczył głównego przedmiotu zdawanego na maturze rozszerzonej. Jeśli wyniki egzaminu pozwoli przyjąć do szkoły, można dobrać kolejne przedmioty na poziomie zaawansowanym. Wszystkim serdecznie życzymy sukcesu! Tu kilka fotek pełnych... skupienia.

Dodane przez anna_bialobrzeska dnia 18/05/2019 13:35
(0) Komentarzy ˇ (335) Czytań  Drukuj
 Double Championship  
siatka

..to nic innego, jak dwa zwycięstwa odniesione w tegorocznych turniejach naszej gminy w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców. Reprezentowali nas uczniowie klasy 3b, Aneta i Antonina oraz duet  Stanisław i Igor. Gratulacje dla zawodniczek i zawodników, którzy zaprezentowali się w dobrym stylu podczas wczorajszej i dzisiejszej rywalizacji.


Dodane przez beata_szafranska dnia 10/05/2019 21:27
(0) Komentarzy ˇ (348) Czytań  Drukuj
 Wyjątkowo długo w tym roku oczekiwana, ale jest: Wielkanoc  
Wielkanoc2007

    Wszystkim, którzy o nas pamiętają, nauczycielom, uczniom i rodzicom życzę Świąt radosnych i wesołych. W tym roku wyjątkowy to czas dla wszystkich szkół: Wielkanoc wypada w środku egzaminów i to nie tylko dla uczniów, ale też wyjątkowego egzaminu dla nauczycieli. Oby Święta dodały sił!


Dodane przez witold_gromadzki dnia 20/04/2019 09:37
(0) Komentarzy ˇ (347) Czytań  Drukuj
 Kiermasz charytatywny  
koniczynkaSzanowni Państwo,
z prawdziwą radością informujemy, że podczas sobotniego kiermaszu udało nam się uzbierać 1163zł, które przekażemy na leczenie Julki. Dziękujemy za Państwa hojność i wsparcie naszej zbiórki. Zapewniamy, że następnym razem postaramy się przygotować więcej ciasta ;).
Klasa IIA z wychowawcą

Dodane przez magdalena_janas dnia 16/04/2019 15:25
(0) Komentarzy ˇ (344) Czytań  Drukuj
 Egzaminy ósmoklasisty czas zacząć  
Sprawne pióroDzisiaj po raz pierwszy w naszej szkole (i w Polsce) odbyły się egzaminy dla uczniów klas ósmych. Zaczęło się od języka polskiego (należało napisać - do wyboru - opowiadanie lub rozprawkę). Jutro wszyscy zdawać będą matematykę, a we środę - język angielski. Przedmiotów mamy mniej niż gimnazjaliści, którzy pocili się nad swoimi arkuszami w zeszłym tygodniu. Nadzieje na dobry wynik - u obu roczników są równie wysokie.

Dodane przez wioletta_michalek dnia 15/04/2019 13:25
(0) Komentarzy ˇ (345) Czytań  Drukuj
 Kiermasz charytatywny  
koniczynka
Szanowni Państwo,
podczas sobotnich wywiadówek (13 kwietnia) w holu naszej szkoły sprzedawać będziemy pyszne wypieki, gorącą kawę i herbatę.
Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na leczenie chorej na ciężką odmianę białaczki Julki Bubacz.
Serdecznie zapraszamy do zakupów!
Klasa IIA z wychowacą

Dodane przez magdalena_janas dnia 11/04/2019 12:22
(0) Komentarzy ˇ (361) Czytań  Drukuj
 Egzamin gimnazjalny rozpoczęty!  
Egzamin gim

Egzaminem z historii i wiedzy o społeczeństwie rozpoczęliśmy tegoroczną i ostatnią już sesję egzaminów gimnazjalnych. Codziennie, przez kolejne dwa dni uczniowie klas trzecich gimnazjum przystępować będą do rozwiązywania zadań z różnych przedmiotów. Dzisiaj czeka ich jeszcze egzamin z języka polskiego, w czwartek - z matematyki i przedmiotów przyrodniczych, w piątek - z języka angielskiego.

Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!

Arkusze tutaj


Dodane przez anna_bialobrzeska dnia 10/04/2019 10:16
(0) Komentarzy ˇ (320) Czytań  Drukuj
 Tytuły laureatów przyznane!  
Laureaci
W piątek w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu  przyznane zostały tytuły laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Wśród wyróżnionych znalazło się  dwoje naszych uczniów - Hania Malendowicz - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego i Stasiu Schlaffke - ubiegłoroczny laureat Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego i tegoroczny laureat Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Laureatom i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy!

Dodane przez anna_bialobrzeska dnia 10/04/2019 09:58
(0) Komentarzy ˇ (335) Czytań  Drukuj
Strona 1 z 109 1 2 3 4 > >>
 Logowanie  
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 Warto odwiedzić strony:  
Biblioteka Publiczna w Swarzędzu
Pływalnia Wodny Raj
Stan powietrza i pogoda
 Losowa fotografia