Dziennik elektroniczny ˇ Forum ˇ Strona Główna ˇ Strona startowa Sobota, Listopada 23, 2024
 Nawigacja  
Jak zaplanowaliśmy rok szkolny?
Wykaz podręczników
Jak oceniamy?
Plan lekcji
Dziennik elektroniczny
Egzaminy
Warsztaty interdyscyplinarne
Projekt edukacyjny
Szkoła zimowa
Kontakty zagraniczne
Zajęcia pozalekcyjne
Indywidualny Plan Nauczania
Galeria
Forum
Strona Główna
Ekosik
Linki
Szukaj
Strona startowa
Poczta szkolna
Dokumenty szkolne
Classroom
 Rekrutacja 2019  
O nas...
Zasady, terminy...
Warunki finansowe
Potrzebne dokumenty
Jak do nas dojechać?
 Media o nas ...  
Piszą o nas...
 Nauczyciel z klasą  

Nauczyciel z klasą

 Szkoła z klasą  

Szkoła z klasą

 Nasze wyniki!  

CKE
Wyniki egzaminów gimnazjalnych decyzją Dyrektora CKE zostały utajnione
victoryCzęść humanistyczna
Część mat. - przyr.

Wskaźnik 2006-2008

 Tendencje rozwojowe  
EDUKACYJNA WARTOŚĆ DODANA
 Użytkowników Online  
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 232
Najnowszy Użytkownik: agnieszka_michalska
 Koniec zimy! Przed nami Noc Wielka  
WIelkanocRzadka okazja w roku: przed nami Wielka Noc. Kolejny raz można na nowo. Za nami długie noce, zimne dni, zielone bierze górę nad zamarłym. Znowu nadzieja zwyciężyła. Nie przegapmy tego Święta! Wszystkim nauczycielom, uczniom i ich rodzicom, wszystkim naszym przyjaciołom z okazji Świąt Wielkanocnych życzę radości świętowania i zdrowia. Szczególne życzenia zdrowia w imieniu nas wszystkich kieruję do księdza Prefekta - w czwartek nasze myśli będą wyjątkowo blisko Ciebie!

Dodane przez witold_gromadzki dnia 23/03/2016 10:51
(0) Komentarzy ˇ (635) Czytań  Drukuj
 Warto pomagać  
oklaski
Pamiętacie grudniowy Kiermasz Świąteczny zorganizowany przez IIA? Dzięki niezwykłej hojności rodziców i nauczycieli zebraliśmy całkiem sporo pieniędzy, które przeznaczyliśmy na potrzeby Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski w Swarzędzu. W zeszłym tygodniu pani Barbara Kucharska poinformowała nas, że za przekazane środki Stowarzyszenie zakupiło zmywarkę i laminator do nowej filii Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kobylnicy.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za udział w kiermaszu.
                                                                                                                                      IIA

Dodane przez magdalena_janas dnia 18/03/2016 13:35
(0) Komentarzy ˇ (709) Czytań  Drukuj
 Goście z bardzo daleka...  
AisecW mijającym tygodniu gościmy w szkole dwóch sympatycznych studentów: medycyny - Anasa Hashem Al Nsour z Jordanii oraz informatyki - Dawita Debebe Bekele z Etiopii. Obaj przyjechali do nas w ramach projektu realizowanego przez międzynarodową organizację studencką - AIESEC Polska z jej oddziałem lokalnym w Poznaniu. Odbywają spotkania z wieloma klasami opowiadając o swoich ojczyznach, studiach, kulturze i religiach. Są niebywale sympatyczni, otwarci na rozmowy. Trochę żal, że w piątek przyjdzie się pożegnać... Bardzo dziękuję za pomoc w przeprowadzeniu tego projektu Janowi i jego rodzicom! Fotki TUTAJ.

Dodane przez witold_gromadzki dnia 17/03/2016 14:42
(0) Komentarzy ˇ (632) Czytań  Drukuj
 Mirosław Sawicki nie żyje  
Mirosław

     W lutym został pochowany na warszawskich Powązkach Mirosław Sawicki. Był nauczycielem fizyki przez 29 lat, dyrektorem CKE, ministrem edukacji, dyplomatą. Z rządową administracją oświatową związany blisko 20 lat na różnych stanowiskach. Były działacz KOR. Był między innymi współtwórcą systemu zewnętrznych egzaminów szkolnych. Człowiek niezłomny, niezwykłej pracowitości i rzetelności. W pamięci naszej pozostanie też jako bardzo ważny współtwórca prawnych podstaw ruchu szkół niepublicznych. Współpracowaliśmy w 1990 i 1991 roku (wraz z Wojtkiem Pogaszem, Katarzyną Hall) z Miroslawem Sawickim nad napisaniem osobnego rozdziału ustawy o systemie oświaty dotyczącego edukacji niepublicznej. Mirosław Sawicki jako dyrektor Departamentu Kształcenia Ogólnego, reprezentujący władzę, nadał tym rozmowom - a trwały one po wiele godzin nie tylko w Warszawie, ale i w Swarzędzu - walor wzajemnego szacunku i zrozumienia dla racji rodzącego się nowego środowiska szkolnego. W dużej mierze dzięki Niemu szkoly niepubliczne mają zagwarantowaną ustawowo  znaczną autonomię. Do dnia dzisiejszego późniejsze rządy nie dokonały w tych zapisach zasadniczych zmian.


Dodane przez witold_gromadzki dnia 09/03/2016 10:54
(0) Komentarzy ˇ (1732) Czytań  Drukuj
 Wróciliśmy do domu.  
Krynica-Muszyna 2008Szkoła zimowa 2016 przeszła już do historii. Myślę, że możemy zaliczyć ją do udanych. Wszystkim, którzy brali w niej udział za wspólnie spędzony czas dziękuję.
Następna szkoła zimowa już za rok.

Ostatnie zdjęcia

Dodane przez dorota_indrzejczak dnia 06/03/2016 13:20
(0) Komentarzy ˇ (1761) Czytań  Drukuj
 Pozdrowienia z Muszyny  
Krynica-Muszyna 2008Pogoda dopisuje, humory również. Dzisiaj jeździliśmy w Tyliczu przygotowując się do jutrzejszych zawodów.


Dodane przez dorota_indrzejczak dnia 02/03/2016 18:05
(0) Komentarzy ˇ (947) Czytań  Drukuj
 Muszyna nasza!  
MuszynaNa zdjęciach ze spacerów śniegu nie widać. Mimo że leży tylko na stokach, na dodatek coraz bardziej mokry, humory dopisują, co widać.

Dodane przez wojciech_pogasz1 dnia 28/02/2016 22:24
(0) Komentarzy ˇ (1772) Czytań  Drukuj
 Wyjątkowo późno w tym roku, ale już jesteśmy w pociągu!  
Muszyna 2016       
          W tym roku wyjeżdżamy późno jak mało kiedy. Już nawet bociany są w Wielkopolsce! Dla nas późno oznacza też wyjątkowo późną godzinę odjazdu - słońce wstało znacznie wcześniej. Szczęśliwie śniegu w Muszynie bardzo dużo. TUTAJ zobaczysz na żywo obraz z Wierchomli. Ciągle życzliwe PKP doczepia nam stary wagon rowerowy co bardzo ułatwia nam przejazd - w przedziałach bez wielkich bagaży jest znacznie sympatyczniej. Mam nadzieję, że tej życzliwości nie stracimy mimo, że byliśmy przyczyną sporego opóźnienia wyjazdu. Zapakowanie ponad 2 ton bagażu nie jest takie proste, ale nie tylko ten egzamin maturzyści zdali celująco. Jeśli nic po drodze się nie wydarzy nieprzewidzianego, to zaliczymy  rekord świata prędkości przejazdu do Krakowa pociągiem: 5 godzin! Obyśmy tego doświadczyli. TUTAJmożemy zobaczyć kilka fotek z odjazdu

Dodane przez witold_gromadzki dnia 26/02/2016 12:20
(0) Komentarzy ˇ (1704) Czytań  Drukuj
 Studnióweczka 2016 przeszła do historii  
Studnióweczka 2016

Tego dnia sala gimnastyczna Naszego Gimnazjum zamieniła się w sale bogów Tawerny Olympia. Rozpoczęła się bardzo niewinnie, inscenizacją, podczas której jedna część uczniów klas trzecich wcieliła się w postacie greckich bogów, druga natomiast zagrała samych siebie, czyli uczniów gimnazjalnych. Gdyby nie studnióweczka pewnie przedstawiciele tych dwóch światów nie mieliby możliwości spotkania się ze sobą. Tymczasem w ostatniej scenie przestawienia widzowie przekonują się, że mimo wielu różnic dzielących obie grupy, jej bohaterowie znajdują wspólne cele i możliwości działania oraz tanecznym krokiem wchodzą w dalszą część uroczystości.

O świetną zabawę uczestników... Pierwsze fotki i fotoreportaże Marty i Igi TUTAJ!


Dodane przez beata_szafranska dnia 22/02/2016 23:39
Czytaj więcej ˇ (0) Komentarzy ˇ (781) Czytań  Drukuj
 Szkolna Akademia Myślenia: przyjeżdża do nas red. Wojciech Bartkowiak  
gazetaWojciech Bartkowiak jest dziennikarzem „Gazety Wyborczej”, szefem redakcji lokalnych, przez wiele lat dowodził redakcją poznańską, polonista – absolwent UAM. Zmiana polskiego rządu zapewne wywoła tematy polityczne, ale zamiarem Gościa jest rozmawiać o dziennikarskim warsztacie, etyce, wiarygodności. Nie da się współcześnie rozumieć tych problemów bez kontekstu takich globalnych zjawisk jak internet i media społecznościowe. Punktem wyjścia dla wspólnych rozważań Redaktor proponuje lekturę, zaskakującego felietonu Anne Appelbaum  – „Gdy nikt w nic nie wierzy”, który opublikowała w grudniu w "Washington Post" - przedruk wraz z tłumaczeniem znajdziecie TUTAJ oraz obejrzenie filmu "Spotlight", który wchodzi do kin w piątek. To historia powstania tekstu w "Boston Globe" o pedofilii w kościele katolickim,  6 nominacji do Oscara. Gość zaproponował dla spotkania tytuł: „Po co światu dziennikarze?”.  Zobaczymy się w piątek 12 lutego o godz. 13.55 w sali wykładowej. Uczniów klas trzecich, którzy chcą wziąć udział w spotkaniu proszę o kontakt z wychowawcą.
Fotki z wykładuTUTAJ!

Dodane przez witold_gromadzki dnia 04/02/2016 10:55
(0) Komentarzy ˇ (699) Czytań  Drukuj
  Szkolna Akademia Myślenia: prof. Jernej Ule przyjeżdża na spotkanie z uczniami!  
UCLJernej Ule jest profesorem neurobiologii molekularnej. Studiował w Lublanie i Nowym Jorku. Naukowo związany z Cambridge University i UCL Institute of Neurology w Londynie gdzie prowadzi swoje laboratorium i zajęcia dla doktorantów i studentów. Do Swarzędza przyjedzie z wykładem popularno-naukowym: "Genome invaders: why do they make up two thirds of our genome,  cause diseases and drive our evolution?" Spotkanie odbędzie się w sali wykładowej w poniedziałek 8 lutego o godz.13.55 i potrwa do 15.30. Więcej informacji o Uniwersytecie naszego Gościa znajdziesz TUTAJ. Uczniów klas trzecich, którzy chcieliby wziąć udział w wykładzie proszę o kontakt z wychowawcą.
Fotki z wykładu TUTAJ!

Dodane przez witold_gromadzki dnia 04/02/2016 10:52
(0) Komentarzy ˇ (643) Czytań  Drukuj
Strona 21 z 109 << < 18 19 20 21 22 23 24 > >>
 Logowanie  
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 Warto odwiedzić strony:  
Biblioteka Publiczna w Swarzędzu
Pływalnia Wodny Raj
Stan powietrza i pogoda
 Losowa fotografia