21-05-2022 07:44
Nawigacja
· Profile nauczania
· Jak zaplanowaliśmy rok szkolny?
· Jak oceniamy?
· Plan lekcji
· Dziennik elektroniczny
· Wykaz podręczników
· Egzaminy
· Warsztaty interdyscyplinarne
· Projekt edukacyjny
· Szkoła zimowa
· Kontakty zagraniczne
· Zajęcia pozalekcyjne
· Przedmioty na poziomie zaawansowanym
· Galeria
· Strona Główna
· Linki
· Szukaj
· Strona Startowa
· Ekosik
· Dokumenty szkolne
· Classroom
Rekrutacja 2019/2020
Profile nauczania
Wiecej o nas...
Plan nauczania liceum 3-letniego
Plan nauczania liceum 4-letniego
Regulamin przyjmowania do Liceum 3-letniego i 4-letniego
Wymagania egzaminacyjne
Stypendia naukowe
Potrzebne dokumenty
Jak do nas dojechać?
Wyniki matur
Wyniki 2005
Wyniki 2006
Wyniki 2007
Wyniki 2008
Wyniki 2009
Wyniki 2010
Wyniki 2011
Wyniki 2012
Wyniki 2013
Wyniki 2014
Media o nas ...
Piszą o nas...
Szkoła z klasą

Szkoła z klasą

z Najlepszej Galerii Swarzędza
Murale 2013Nasze murale przechodzą do historii - może już umiemy zrobić prawdziwe, bo to nie lada sztuka - ta art street. Były ważnym zwiastunem.
Inspirowane: BANKSY - http://www.banksy.co.uk/ i fotkami z amerykańskich ulic mojego Kolegi Macieja Garsteckiego z Chicago (dzięki).
Jak powstawały i nie tylko na fotkach TUTAJ
I jak Telewizja Swarzędzka o tym TUTAJ
Tym razem polecam wernisaż
Wernisaż Joli ZałeckiejJoli Załeckiej - autorki teatru mody, fotografii i filmów. Wielokrotnie nagradzanej w kraju i zagranicą (między innymi nominacją Elle do Trofeum ELLE – za wielkie krawiectwo i indywidualność). Prezentowała swoją twórczość w wielu krajach świata, m.in. w Chinach, Wielkiej Brytanii, Rosji, Niemczech, RPA.
Zapowiada się bardzo spektakularnie!
Piątek - 14. 06 - o 19.00 w Kontrapunkcie przy ul. Wielkiej 21.
Myślę, że świetna propozycja dla tych, którzy doceniają sztukę ubioru. Ja tak.
Mam nadzieję, iż nie zabraknie Eli (specjalistki od Coco Chanel) i naszych znakomicie ubranych Pań i Panów.

Intryguje... i prowokuje... (proszę dalej...
Plener malarski 2013
Plener malarski 2013Tematem tegorocznego pleneru były studia malarskie Wokół Galerii Sztuki Współczesnej w Dużym Starym Mieście. Gościliśmy w KONTRAPUNKCIE w Poznaniu. Przestrzeń wypełniona dziełami sztuki w bezpośrednim kontakcie z atmosferą czerwcowego dnia tętniącej życiem ulicy Wielkiej okazała się niezwykle inspirująca i intrygująca. Dla Wszystkich. Podziękowania dla Agnieszki za wspólnie zrealizowany pomysł!
Fotki mdp. i Laury TUTAJ
Spotkanie towarzyskie
siatkówka

Reprezentacja dziewcząt i chłopców klas trzecich gimnazjalnych stoczyła zacięty pojedynek siatkarski z drużyną złożoną z przedstawicieli licealistek i licealistów. W pojedynku tym w w elemencie odbioru piłki z zagrywki lepszymi okazali się starsi i bardziej doświadczeni zawodnicy. W rozegraniu piłki i zbiciach młodsi nie ustępowali pola licealistom. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla reprezentacji klas licealnych. Gratulacje składam zawodnikom obu zespołów za zaciętą walkę sportową oraz za radość z gry.

Może macie ochotę rozegrać podobny pojedynek, w innej dyscyplinie sportowej?

Zdjęcia - Marta Wawrzyniak

Polecam wystawę
Wystawa końcoworoczna studentów UAPSzanowni Państwo,
sądzę, że warto obejrzeć końcoworoczną wystawę prac studentów UAP w Poznaniu. Tym bardziej, że od lat uczestniczą w niej nasi byli uczniowie, a przyszli poszukują Mistrzów, ktorzy będą ich uczyć. Z tymi kolejnymi Przyszłymi  ( przed którymi naprawdę trudny egzamin) byliśmy dzisiaj i polecam tutaj formalnie, ale to za mało.
Obszerniejszy fotoreporaż TUTAJ
Ogłoszenie wyników zawodów pływackich
pływak 4
Ciężar spadł mi z serca. W końcu udało sie nam wszystkim spotkać i dokonać ogloszenia wyników tegorocznych zawodów pływackich. Mimo, że w tym roku szkolnym nie został ustanowiony nowy rekord szkolny, to emocji zarówno podczas zawodów jak i podczas ogłoszenia wyników było sporo. Zwycięzcom poszczególnych konkurencji serdeczne gratulujemy. Po szczegóły zapraszam na stronę internetową nauczyciela wf.
FOTO
Po wystawie foto i nie tylko foto
Polecam wystawęBo, Szanowni Państwo, nie tylko foto było. Chociaż foto na mega poziomie, co widać na zdjęciach.
Nasza ( Agnieszki i moja) opcja, żeby przedstawić też i skomentować Szanownym Odbiorcom dzieła najbardziej nam znanych wspóczesnych - żyjących i tworzących  Mistrzów sztuki, okazała się nie lada atrakcją. Z różnych dziedzin: malarstwa, rysunku, grafiki, rzeźby. I na życzenie naszych uczniów (młodszych Ekosowych Koleżanek i Kolegów)  przedstawienie przez Agnieszkę jej malarstwa dyplomowego o tym, jak można się zanurzać pod wodę i w malarstwo. Znakomite malarstwo, niewątpliwie.
Dzięki za gościnne przyjęcie (wernisażowo poczęstunkowe też ) i wiele ważnych pogawędek, tak wiele, że Niektórym  nie chciało się, mimo późnej pory, opuścić galerii...
Szacun dla tych, którym się chiało być (nawet po basenie wsiąść w autobus i dotrzeć!!!)
FOTKI mdp. i Laury
Warsztaty grafiki komputerowej
Warsztaty grafiki komputerowej
Photoshop to - chyba bez żadnego ryzyka mogę rzec - najbardziej popularny program do edycji grafiki rastrowej. Służy do tworzenia nowych jak i obróbki już istniejących obrazów. O jego walorach, a może i o wadach też, opowie jutro klasie IA dr MArk W. McKenzie Bannatyne. Warsztay będą miały charakter ćwiczeń, a zakończą się pokazem animacji obrazów tworzonych przez mistrzów tego programu. Uczestnicy będą mieli okazję sprawdzić też swoje umiejętności językowe, gdyż zajęcia prowadzone będą w języku angielskim.

Jak przebiegało spotkanie można podejrzeć tutaj.
Zawody Sumo Robotów
robot
Krzepuncja, Robot 6, Towarzyszka Marta, Undertaker, Mietek, Jajco - tak sympatycznie nazwane zostały roboty, które wczoraj zmierzyły się w I  zawodach Sumo Robotów w naszej szkole. Pomysłowość estetyczna twórców maszyn, wyrafinowane strategie budowy każdej z nich dawały dużo do myślenia, szczególnie, kiedy oglądało się zachowanie zawodników na macie. Każdy z nich miał swoją osobowość i strategię walki, a walczyły z determinacją, do ostatniej zagubionej ... części. Wielką ustawkę wygrał Mietek, eliminując z maty bezceremonialnie  wszystkich zawodników. Jednak równych sobie nie miał Undertaker i to on był ostatecznym zwycięzcą zawodów, wygrał aż 5 walk. Kto za tym stoi? Kim są twórcy robotów? Zobaczcie na zdjęciach.
Film z zawodów tutaj
Polecam wystawę
Polecam wystawę Szanowni Państwo, polecam wystawę fotografii Blue w galerii KONTRAPUNKT w Poznaniu. Autor prac - Tomasz Wieja jest fotografem i ilustratorem, absolwentem Fotoacademie w Rotterdamie. Blue to opowieść o samotności. Intymne, poetyckie fotografie w błękitnej serii są niczym pamiątki z nostalgicznej podróży do wnętrza siebie. Prezentowana seria zdobyła nominację do prestiżowej holenderskiej Photo Academy Award i była wystawiana w galeriach w Holandii i w Polsce.
My (uczniowie kl. 3b , uczniowie wn z fotografii, p.prof. Beata Szafrańska i mdp.) wybieramy się w środę 22 maja. Spotykamy się o 17.45 przed galerią przy ulicy Wielkiej 21 w Poznaniu. Po wystawie oprowadzi nas nas prowadząca galerię artystka, a także absolwentka EKOSU - Agnieszka Sowisło. Zakończymy ok. 18.45. Rodziców i Opiekunów proszę o zapewnienie uczniom bezpiecznego dojazdu i powrotu do domu.
Zawody Pływackie 2013
Zawody pływackie 200815 maja, w dniu imienin Zosi, "Wodny Raj" stał się areną sportowej rywalizacji pomiędzy zawodnikami zgłoszonymi do naszych szkolnych XVII Zawodów Pływackich. Tegoroczne zawody zgromadziły na starcie ponad 50 zawodniów, którzy rozegrali między sobą walkę w 4 konkurecjach sportowych. Rywalizacja toczyła się zarówno w kategorii indywidualnej i drużynowej (test wiedzi i sztafeta). Ogłoszenie wyników już w najbliższy poniedziałek. FOTO
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Warto odwiedzić strony:
Biblioteka Publiczna w Swarzędzu
Pływalnia Wodny Raj
Stan powietrza i pogoda
Losowa fotografia
Wygenerowano w sekund: 0.13 14,541,163 Unikalnych wizyt