Dziennik elektroniczny ˇ Forum ˇ Strona Główna ˇ Strona startowa Niedziela, Czerwca 20, 2021
 Nawigacja  
Jak zaplanowaliśmy rok szkolny?
Wykaz podręczników
Jak oceniamy?
Plan lekcji
Dziennik elektroniczny
Egzaminy
Warsztaty interdyscyplinarne
Projekt edukacyjny
Szkoła zimowa
Kontakty zagraniczne
Zajęcia pozalekcyjne
Indywidualny Plan Nauczania
Galeria
Forum
Strona Główna
Ekosik
Linki
Szukaj
Strona startowa
Poczta szkolna
Dokumenty szkolne
Classroom
 Rekrutacja 2019  
O nas...
Zasady, terminy...
Warunki finansowe
Potrzebne dokumenty
Jak do nas dojechać?
 Media o nas ...  
Piszą o nas...
 Nauczyciel z klasą  

Nauczyciel z klasą

 Szkoła z klasą  

Szkoła z klasą

 Nasze wyniki!  

CKE
Wyniki egzaminów gimnazjalnych decyzją Dyrektora CKE zostały utajnione
victoryCzęść humanistyczna
Część mat. - przyr.

Wskaźnik 2006-2008

 Tendencje rozwojowe  
EDUKACYJNA WARTOŚĆ DODANA
 Użytkowników Online  
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 232
Najnowszy Użytkownik: agnieszka_michalska
 Dzień Języka Polskiego  
ortografia
Dzień Języka Polskiego – kolejny dzień pełen wrażeń - mamy już za sobą. Co niektórzy zadziwili nas swoją oryginalnością i pomysłowością. Wśród licznych, przyniesionych przez uczniów przedmiotów, najeżonych trudnościami ortograficznymi znalazły się: żołnierzyk, słoik ogórków, nóż, zupa grzybowa, ser smażony, żebra (SIC!), gumowy móżdżek, Mistrz w Piżamie Opasany Bandażem na Krzyż, samochodzik, liniówka, żyrafa i inne... I jak tu ułożyć z tego z logiczną i spójną historyjkę?! A jednak udało się! Wszystkich rozśmieszyła do łez opowieść o żołnierzyku – NIECH MOC BĘDZIE Z TOBˇ... autorstwa 2b. Wielki talent muzyczny objawił się w postaci Bartłomieja Bajana– rośnie nam godny następca TRZECH TENORÓW- jego wirtouzerskie wykonanie piosenki „Ucz się polskiego” rzuciło wszystkich na kolana, w niczym nie ustępował mu „robiący chórki” Adam Kowalski. Barwne plakaty z zasadami ortograficznymi przyozdobiły hol szkolny; najbardziej podobała się bajkowa wróżka przemieniająca „ó” w „o” – gdzieś jednak zaginęła w ferworze porządków. Czy ktoś wie gdzie?! UWOLNIĆ WRÓŻKĘ! Nie mniejsze emocje budziła gramatyczna sztafeta, w której liczył się nie tylko czas, ale także znajomość zasad odmiany przez przypadki. WIELKˇ SŁODKˇ I ORTOGRAFICZNˇ NAGRODĘ i szóstki wagi jeden z języka polskiego wygrała klasa 2b. Gratulujemy! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za intensywną pracę i życzymy powodzenia w następnych zmaganiach.

PS Czy w tym tekście są jakieś błędy? Jeśli tak, zgłoś się do nauczyciela-polonisty i podaj, jakie. Najpierw jednak obejrzyj zdjęcia.


Dodane przez anna_bialobrzeska dnia 03/11/2006 20:33
(0) Komentarzy ˇ (1164) Czytań  Drukuj
 Litwa - jesień 2006  
GeografiaW czasie wakacji jesiennych wycieczka z naszymi uczniami i nauczycielami odwiedziła Litwę najwięcej czasu poświęcając na zwiedzanie Wilna, gdzie spotkali się z Królową Anglii. Ona jednak na wakacjach nie była...
Relacja prof. Anny Strzeleckiej... i zdjęcia...

Dodane przez jakub_piasecki dnia 03/11/2006 11:11
(0) Komentarzy ˇ (1116) Czytań  Drukuj
 Goście z Gaesdonck  

gościeAm vorigen Wochenende (dem 27. und 28. Oktober) haben uns besondere Gäste besucht: Herr Hans-Georg Steiffert - der Schuldirektor von der Partnerschule Collegium Augustinianum in Gaesdonck und Herr Paweł Zalewski, der allen Stipendiaten gut bekannt ist.

Die Gäste haben an dem Treffen mit der Direktion unserer Schule teilgenommen. Während des Treffens wurden die bisherigen Kontakte zusammengefasst- in diesem Jahr wird das 10. Jubiläum der Zusammenarbeit gefeiert.

Es wurde auch über neue Ideen der gemeinsamen Zusammenarbeit gesprochen. Die Gäste haben unsere Schule und die Stadt Posen besichtigt, sie haben ebenso an dem Finale des

Internationalen Henryk-Wieniawski-Wettbewerbs teilgenommen- sie hatten Glück gehabt und haben die von der polnischen Preisträgerin Agata Szymczewska gespielten Konzerte gehört.

Das erste Ergebnis der Bestimmungen wird die Teilnahme der deutschen Schüler an der Winterschule sein, die mit einem deutsch-polnischen Basketballspiel beginnen wird.


Dodane przez jakub_piasecki dnia 01/11/2006 21:28
Czytaj więcej ˇ (0) Komentarzy ˇ (691) Czytań  Drukuj
 INDYWIDUALNE PLANY NAUCZANIA  
AktualnościPrzypominam, że w piątek, 3 listopada mija termin składania wniosków o rozpoczęcie nauki w ramach Indywidualnego Planu Nauczania. Podpisane przez rodziców wnioski należy złożyć w sekretariacie Szkoły do godziny 16.00. Anna Białobrzeska

Dodane przez anna_bialobrzeska dnia 31/10/2006 09:57
(0) Komentarzy ˇ (1129) Czytań  Drukuj
 Dzień Języka Polskiego  
Sukcesy
W piątek, 3 listopada, w godzinach od 10.15.- 14.30. odbędzie się długo oczekiwany
DZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO.
Tego dnia w gimnazjum odbędą się tylko dwie pierwsze lekcje. Później wszyscy gimnazjaliści wraz z nauczycielami przejdą do sali gimnastycznej, w której odbędą się dalsze zajęcia.
Uczniowie wszystkich klas muszą przygotować:
 1. Literaturę na temat zasad ortograficznych (poradniki, słowniki).

 2. Rekwizyty – przedmioty, których nazwy zawierają „ó” oraz „ż”.

 3. Pisaki, pastele, kredki.

 4. Klej, kolorowe czasopisma, papier kolorowy.

  Materiały będą niezbędne do realizacji zadań konkursowych.

W programie mnóstwo atrakcji, a dla zwycięzców SKOMPLIKOWANA ORTOGRAFICZNIE SŁODKA NAGRODA I NAJLEPSZE Z MOŻLIWYCH OCENY Z JĘZYKA POLSKIEGO.Dodane przez anna_bialobrzeska dnia 31/10/2006 09:48
(0) Komentarzy ˇ (1072) Czytań  Drukuj
 Amsterdam Projekt  
Socrates
Drogi Licealisto! Drogi Gimnazjalisto (klasy trzecie)!

Chcesz zwiedzić Amsterdam? Przejechać się na holenderskim rowerze? Popisać się talentem dziennikarskim? Wziąć udział w międzynarodowych warsztatach sztuki? Zgłoś się już dziś!Pojawia się niepowtarzalna okazja wzięcia udziału w europejskim projekcie edukacyjnym Sokratesa „Szkolny Magazyn Europejski”!

Dodane przez jakub_piasecki dnia 26/10/2006 20:26
Czytaj więcej ˇ (0) Komentarzy ˇ (1024) Czytań  Drukuj
 Próbny egzamin gimnazjalny  
SukcesyPierwszą próbę egzaminu gimnazjalnego mamy już w tym roku za sobą. Nasi wspaniali trzecioklasiści zachowywali się z potrzebną powagą, ale o uśmiechach nie zapominali co widać na zdjęciach.

Dodane przez jakub_piasecki dnia 26/10/2006 11:06
(0) Komentarzy ˇ (1183) Czytań  Drukuj
 Dziwni...  
plastyka

Nasi uczniowie wraz z prof. Małgorzatą Danielewicz - Plucińską – możemy ich zobaczyć na zdjęciach - postanowili polecieć do Bonn na The Guggenheim Collection – największą wystawę sztuki współczesnej 2006 roku zorganizowaną przez Kunst- und Ausstellungshalle der Bundesrepublik Deutschalnd. Jeśli wygrają konkurs to przelot, pobyt w hotelu i bilety wstępu ufunduje organizator wystawy. Pierwszy etap konkursu polegał na przygotowaniu wystawy sztuki w internecie. Klikając możesz zobaczyć efekt ich pracy. Gratulujemy i życzymy ... wylotu do Bonn.


Dodane przez jakub_piasecki dnia 22/10/2006 21:41
(0) Komentarzy ˇ (1155) Czytań  Drukuj
 I próba egaminu gimnazjalnego - komunikat dla uczniów klas trzecich  
Język polski

UWAGA! ZACZYNAMY WIELKIE ODLICZANIE- CZY JESTEŚCIE GOTOWI?!

24. i 25. października o godzinie 8.15 spotykacie się z wychowawcami w sali 26. Na egzamin zabieracie tylko przybory do pisania. Pamiętajcie  o oddaniu telefonów komórkowych do depozytu w sekretariacie Szkoły.
Oba egzaminy odbędą się w bibliotece i rozpoczną się o godzinie 8.30.
Po ich zakończeniu przechodzicie do sali 26, w której możecie zjeść śniadanie. Lekcje według planu rozpoczynacie od godziny 11.05.


TRZYMAMY KCIUKI!


Dodane przez anna_bialobrzeska dnia 19/10/2006 11:20
(0) Komentarzy ˇ (1203) Czytań  Drukuj
 Wycieczka do Wilna  
Czas wolnySzanowni Państwo.

Przesyłam Państwu ostatnie ustalenia co do wycieczki wileńskiej:

 1. dnia 10 października (wtorek), o godz. 16.30, w sali wykładowej odbędzie się spotkanie uczestników wycieczki z organizatorami. Zapraszamy!

 2. na wtorkowe zebranie proszę przynieść NR PESL, a także uzupełnić wpłatę. Przypominam, że koszt wyjazdu wynosi 480 zł.

 1. Wyjeżdżamy spod Szkoły w sobotę 14. 10. o godz. 7.00

 2. Zbiórka uczestników wyjazdu – sobota – godz. 6.45.

 3. Proszę zaopatrzyć się w żywność i napoje na drogę. Posiłek jemy dopiero późnym wieczorem.

 4. Pamiętajmy o paszportach!!!


W dalszej części program wycieczki.

Dodane przez jakub_piasecki dnia 09/10/2006 00:09
Czytaj więcej ˇ (0) Komentarzy ˇ (1275) Czytań  Drukuj
 Daliśmy z siebie wszystko!  
Sukcesy
We wtorek 3 października 2006 roku na boiskach KS UNII w Swarzędzu uczniowie Szkolnej Drużyny Piłki Nożnej Gimnazjum nr 1 w Swarzędzu w składzie:  Bartłomiej Bajan, Michał Białobrzeski, Kasper Kowalski, Bartosz Jarocki, Radosław Żubka, Szymon Abramowski, Eryk Firlej, Jan Józefowski, Michał Stępniak, Filip Twardowski, Marcin Kostrzewa, Dominik Matuszewski, Marek Stefański, Filip Bajan, Michał Sokołowski walczyli o miano mistrza miasta i gminy w „piłce kopanej”.
  Zacięte boje, rany szarpane, ogromne ilości wylanego potu a także moc satysfakcji z udanych akcji zakończonych bramkami dla drużyny EKOSU - tak w skrócie można byłoby przedstawić czterogodzinny turniej z czteroma gimnazjami z terenu miasta i gminy Swarzędz.
Pierwszy mecz z Gimnazjum nr 3 ( siedmiokrotnymi mistrzami gminy) zakończył się porażką 8:0, drrugi mecz z Gimnazjum w Paczkowie - VICTORIA ! 2:1, trzeci z Gimnazjum w Zalasewie -  porażka 6:1, ostatni z Gimnazjum nr 2  - porażka 7:0.
Klasyfikacja zawodów:
I miejsce Gimnazjum nr 3 w Swarzędzu
II miejsce Gimnazjum nr 2 w Swarzędzu
III miejsce Gimnazjum w Zalasewie
IV miejsce Gimnazjum nr 1 w Swarzędzu
V Miejsce Gimnazjum w Paczkowie.
Mimo zmęczenia chłopcy z dumą przynieśli do szkoły dyplom świadczący o zdobyciu IV miejsca w mistrzostwach, które z całą pewnością WYWALCZYLI.
Trener Piotr Szczepaniak

Dodane przez anna_bialobrzeska dnia 08/10/2006 21:12
(0) Komentarzy ˇ (1104) Czytań  Drukuj
Strona 106 z 109 << < 103 104 105 106 107 108 109 >
 Logowanie  
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 Warto odwiedzić strony:  
Biblioteka Publiczna w Swarzędzu
Pływalnia Wodny Raj
Stan powietrza i pogoda
 Losowa fotografia