21-05-2022 07:30
Nawigacja
· Profile nauczania
· Jak zaplanowaliśmy rok szkolny?
· Jak oceniamy?
· Plan lekcji
· Dziennik elektroniczny
· Wykaz podręczników
· Egzaminy
· Warsztaty interdyscyplinarne
· Projekt edukacyjny
· Szkoła zimowa
· Kontakty zagraniczne
· Zajęcia pozalekcyjne
· Przedmioty na poziomie zaawansowanym
· Galeria
· Strona Główna
· Linki
· Szukaj
· Strona Startowa
· Ekosik
· Dokumenty szkolne
· Classroom
Rekrutacja 2019/2020
Profile nauczania
Wiecej o nas...
Plan nauczania liceum 3-letniego
Plan nauczania liceum 4-letniego
Regulamin przyjmowania do Liceum 3-letniego i 4-letniego
Wymagania egzaminacyjne
Stypendia naukowe
Potrzebne dokumenty
Jak do nas dojechać?
Wyniki matur
Wyniki 2005
Wyniki 2006
Wyniki 2007
Wyniki 2008
Wyniki 2009
Wyniki 2010
Wyniki 2011
Wyniki 2012
Wyniki 2013
Wyniki 2014
Media o nas ...
Piszą o nas...
Szkoła z klasą

Szkoła z klasą

SZKOŁA DLA PRACOWITYCH
<< >>

Języki obce (angielski, niemiecki), należące do grupy zajęć obowiązkowych dla wszystkich (poziom podstawowy), uznajemy za wyjątkowe i stawiamy wysokie wymagania. Nauczamy ich według specjalnie opracowanych programów, w poszerzonym zakresie i wymiarze lekcji. Uczeń może oczywiście dodatkowo specjalizować się w języku obcym, wybierając np. naukę języka angielskiego na poziomie dwujęzycznym w ramach swojego indywidualnego profilu nauczania. Dwa razy do roku każdy uczeń zdaje egzamin ustny i pisemny z języka angielskiego na wybranym przez siebie poziomie. W czerwcu każdego roku wszyscy uczniowie zdają egzamin z języka niemieckiego. W ten sposób każdy otrzymuje rzetelną informację na temat robionych przez siebie postępów .

Do zestawu zajęć obowiązkowych dołączyliśmy przedmiot nietypowy, nieobjęty planem lekcji: warsztaty interdyscyplinarne. Każdy uczeń dwukrotnie w klasie pierwszej i raz w klasie drugiej i trzeciej otrzymuje broszurę z zestawem ponad stu tematów tematów z różnych dziedzin nauki. Wybiera każdorazowo jeden temat, z którego po kilku miesiącach zdaje egzamin ustny przed specjalnie powołaną komisją, złożoną z nauczyciela - autora tematu oraz zaproszonego nauczyciela akademickiego. Od ucznia zależy nie tylko wybór tematu - może go sam zaproponować - ale także metoda i technika przygotowania się do egzaminu, ilość koniecznych konsultacji z nauczycielem - opiekunem tematu itp. Warsztaty interdyscyplinarne rozwijają samodzielność, uczą zdawania egzaminów, pomagają w opanowaniu stresu egzaminacyjnego, a przy okazji pozwalają uczniowi pogłębić wiedzę w dziedzinach szczególnie mu bliskich.

Poza zajęciami obowiązkowymi i zajęciami na poziomie zawansowanym uczniowie uczestniczą w zajęciach nadobowiązkowych organizowanych w godzinach popołudniowych i wieczornych. Wybór jest szeroki: biomedycyna, dziennikarstwo, fotografia, informatyka, psychologia, koszykówka, piłka halowa, rysunek, teatr, muzykowanie. Animatorami działań artystycznych młodzieży są czynni artyści, pracownicy naukowi, nauczyciele. Zajęcia dziennikarskie połączone są z przygotowywaniem kolejnych numerów szkolnego, nieregularnego pisma “Ekosik” .

Każdy uczeń może także uczestniczyć w lekcjach swojej religii. Rzymskokatolickie rekolekcje szkolne poprzedzone są Dniem Ekumenicznym z udziałem duchownych innych wyznań. Rekolekcje te na ogół odbywają się w czasie pozalekcyjnym i wiążą się z wyjazdami do domów rekolekcyjnych.


<< >>
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Warto odwiedzić strony:
Biblioteka Publiczna w Swarzędzu
Pływalnia Wodny Raj
Stan powietrza i pogoda
Losowa fotografia
Wygenerowano w sekund: 0.12 14,541,050 Unikalnych wizyt