Tym razem polecam wernisaż
Dodane przez malgorzata_danielewicz dnia 11-06-2013 21:03:02
Joli Załeckiej - autorki teatru mody, fotografii i filmów. Wielokrotnie nagradzanej w kraju i zagranicą (między innymi nominacją Elle do Trofeum ELLE – za wielkie krawiectwo i indywidualność). Prezentowała swoją twórczość w wielu krajach świata, m.in. w Chinach, Wielkiej Brytanii, Rosji, Niemczech, RPA.
Zapowiada się bardzo spektakularnie!
Piątek - 14. 06 - o 19.00 w Kontrapunkcie przy ul. Wielkiej 21.
Myślę, że świetna propozycja dla tych, którzy doceniają sztukę ubioru. Ja tak.
Mam nadzieję, iż nie zabraknie Eli (specjalistki od Coco Chanel) i naszych znakomicie ubranych Pań i Panów.

Intryguje... i prowokuje... (proszę dalej...

Treść rozszerzona
tekst autorki
Moje czwarte oko
Otworzyłam swoje atelier na uboczu świata, na obrzeżach rezerwatu przyrody(…). W rezerwacie są stawy, których głębokie dno skrywa okruchy meteorytów. Okruchy są srebrzyste i można w nich zobaczyć swoje odbicie. Przeglądam się więc w wodzie, która jest kosmicznym lustrem wszechświata.(„ Apartament do Spraw Nadzwyczajnych ‘’).
Obraz był zawsze podstawą mojego tworzenia. Ubiór projektowałam zazwyczaj w łączności z kreowaniem obrazu. Tymczasem obraz staje się coraz częściej pretekstem dla pisania i…. dla milczenia. Tak oto podążając w swoim życiu za imperatywem Oka, którego dynamizm zmusza do działania i odkrywania wciąż nowych relacji z Naturą, jej praw i zależności, wzbogacam jednocześnie swoje wewnętrzne istnienie.
cdn.