Nowe rozwiązania IT od nowego roku szkolnego
Dodane przez wojciech_pogasz dnia 05-09-2012 15:45:32
W szkole od początku roku działa nowa wydajna sieć komputerowa. Zmodernizowana została sieć kablowa oraz zbudowana sieć radiowa działająca w technologii WiFi. W każdym miejscu w budynku – w salach lekcyjnych, na korytarzach, w bibliotece, w sali gimnastycznej, a także na zewnątrz budynku – tam, gdzie uczniowie spędzają przerwy, można teraz bez żadnych ograniczeń skorzystać z sieci i z Internetu. Korzystać z sieci mogą wszyscy uczniowie i pracownicy...
Treść rozszerzona

– po zgłoszeniu tzw. adresu MAC swojego urządzenia (laptopa, netbooka, tabletu, smartfona itp.). Każdy użytkownik ma prawo do zarejestrowania w ten sposób jednego lub dwóch urządzeń.

To nie koniec nowości:  wszyscy uczniowie i nauczyciele otrzymali nowe konta pocztowe budowane według jednolitego schematu: imię_nazwisko@ekos.edu.pl. Wychowawcy przekazali uczniom indywidualne hasła, którymi należało się posłużyć przy pierwszym logowaniu. Konta te będą służyć do bardzo rozbudowanej komunikacji: maile, wspólna praca na jednym dokumencie, udostępnianie plików tekstowych, muzycznych i filmowych, tworzenie i udostępnianie stron www. Wszystko to pozwoli nam w coraz większym stopniu przenieść się z naszymi potrzebami edukacyjnymi „do chmury”.