Drzwi Otwarte - pasja i rytm i tajemnicza Dorota...
Dodane przez anna_bialobrzeska dnia 22-11-2014 21:35:22
I wszystko się wyjaśniło - tajemnicza instalacja na boisku szkolnym to Kolos z Ekosu - pieczołowicie wzniesiony przez uczestników artystycznych warsztatów nadobowiązkowych pod opieką pani Małgorzaty Danielewicz - Plucińskiej, graffiti na chodniku - to wynik projektu edukacyjnego przygotowanego przez uczniów klas trzecich... Nasi Goście mieli okazję zobaczyć jak myślimy, konstruujemy, wystawiamy sztuki, gramy, piszemy, rozwiązujemy problemy i razem...

Fotki TUTAJ
Reportaż tv  Swarzędz tutaj

Treść rozszerzona

... działamy. Grupa teatralna "Niegromotni, czyli sorry William" pod opieką pana Krzysztofa Dutkiewicza - i gościnnie pani Katarzyny Grajewskiej - rozbawiła nas etiudą teatralną - adaptacją opowiadania Woody'ego Allena "Odmowa", zespół muzyczny "Claustrophobia" pana Andrzeja Tokarskiego zachwycił nową odsłoną wokalną i instrumentalną, zaczytywaliśmy się nowym wydaniem "Ekosika" pod redakcją pani Wioletty Michałek.

Tylko wtajemniczeni wiedzą, że od kilku tygodni w torbie każdego nauczyciela i ucznia znajdował się kubek. W zakamarkach korytarzy, za zamkniętymi drzwiami klas, pokoju nauczycielskiego, zaciszu pokoju numer 1 trwała istna kubeczkomania. Do perfekcji doprowadził nas jednak dopiero pan Andrzej Tokarski, którego lekcja dla 130 gorliwych uczniów ostatecznie wybrzmiała głośno i rytmicznie przy owacji sekundujących nam Gości.

Nasi Goście mieli również okazję zobaczyć efekty prac grup projektowych i wziąć udział w rywalizacji międzyklasowej - związanie 17 metrów sznurka z 15- sto centymetrowych kawałeczków, przeciągnięcie go przez zawieszone na suficie sali gimnastycznej kółko i zawiązanie na drabinkach udało się najszybciej klasie 2b. Gratulujemy!

Przypominam, że do rozwiązania została tajemnica uczennicy Doroty Rumianek ...

Co za rok? Już myślimy ...