18-04-2024 06:04
Nawigacja
· Profile nauczania
· Jak zaplanowaliśmy rok szkolny?
· Jak oceniamy?
· Plan lekcji
· Dziennik elektroniczny
· Wykaz podręczników
· Egzaminy
· Warsztaty interdyscyplinarne
· Projekt edukacyjny
· Szkoła zimowa
· Kontakty zagraniczne
· Zajęcia pozalekcyjne
· Przedmioty na poziomie zaawansowanym
· Galeria
· Strona Główna
· Linki
· Szukaj
· Strona Startowa
· Ekosik
· Dokumenty szkolne
· Classroom
Rekrutacja 2019/2020
Profile nauczania
Wiecej o nas...
Plan nauczania liceum 3-letniego
Plan nauczania liceum 4-letniego
Regulamin przyjmowania do Liceum 3-letniego i 4-letniego
Wymagania egzaminacyjne
Stypendia naukowe
Potrzebne dokumenty
Jak do nas dojechać?
Wyniki matur
Wyniki 2005
Wyniki 2006
Wyniki 2007
Wyniki 2008
Wyniki 2009
Wyniki 2010
Wyniki 2011
Wyniki 2012
Wyniki 2013
Wyniki 2014
Media o nas ...
Piszą o nas...
Szkoła z klasą

Szkoła z klasą

Przed nimi najdłuższe wakacje w życiu, ale po drodze ... matura
Matura2007
Kiedy kasztany kwitną, na naukę już za późno ...  Szkolny kasztan kwitnie, a nasi maturzyści od poniedziałku zmagają się z egzaminami, których wyniki zadecydują, jakie podejmą studia.

Egzamin maturalny można zdawać z przedmiotów na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Wybierając maturę rozszerzoną, absolwent zwiększa swoje szanse podczas rekrutacji - uczelnie za ten egzamin przyznają więcej punktów. Z danych OKE wynika, że w zeszłym  roku szkolnym prawie co trzeci wielkopolski maturzysta nie przystąpił do żadnego egzaminu z przedmiotu dodatkowego, dwa przedmioty zdawało tylko 17 % absolwentów, a trzy - 8,7%. Warto zauważyć, że wszyscy nasi absolwenci przystępują do trudniejszego wariantu egzaminu.

Bardzo mocno trzymamy za nich kciuki!

Arkusze maturalne znajdziecie tutaj...

Foty tuż przed...TUTAJ
Znowu ranking - tym razem jesteśmy... ostatni
gazeta
Internetowy wariant "Gazety Wyborczej" : Gazeta pl. Pieniądze przedstawia kilka wybranych, a należących do najlepszych, polskich liceów niepublicznych. Tym razem kryterium zestawienia jest wysokość czesnego. Sympatycznie zauważyć, że nie rozpoczynamy tej listy..., a czy jesteśmy, jak chce autorka, na polskiej prowincji?
Pełen tekst artykułu TUTAJ.
3 maj!
KonstytucjaMożna wziąć udział w oficjalnych uroczystościach państwowych, lokalnych, można też uczcić ten dzień, jak robią to dziś warszawiacy, biorąc udział w biegu konstytucyjnym. Najważniejsze jednak, żeby mieć świadomość dlaczego. Jaka jest historia święta Konstytucji 3 maja oraz jak zmieniała się wymowa tego dnia? Dowiedz się TUTAJ!
Tydzień Wielkich Dni, a potem Noc Wielka
Wielkanoc2007
Mijają właśnie Wielkie Dni, a przed nami jeszcze Noc Wielka. Znowu wygra jasność i dobro, i oby tak do końca świata, a może dłużej. Nie zgubmy tych Dni i tej Nocy - następne za rok. Wszystkim chodzącym do Szkoły, bez względu na wiek i funkcję, życzę pogody ducha, wiary w przyszłość, a nade wszystko zdrowia!
Wielkopolski Finał Nauczycieli w Tenisie Stołowym ku pamięci KAZIMIERZA BARTOSZKA
Tomasz Ordza
Sukcesy sportowe uczniów często są tu odnotowywane, nauczycieli jednak rzadko. Z tym większą przyjemnością zauważmy, że w Wielkopolskim Finale Turnieju Nauczycieli w Tenisie Stołowym, który odbył się w minioną niedzielę w Dusznikach, trzecie miejsce należy do prof. Tomasza Ordzy! Jeśli z listy miejsc medalowych odjąć nauczycieli wf-u to brzmi to jeszcze sympatyczniej: nie ma lepszego nauczyciela w calej Wielkopolsce! Odnotujmy jeszcze, że wśród pań piąte miejsce zdobyła prof. Hanna Krzyżostaniak, a lepsze miejsca należą jedynie do nauczycieli wychowania fizycznego. Foty TUTAJ.
SAM!
SAMSam - polecam. Takie oto zdanie mam. Że to najbardziej autentyczne, ożywcze, mądre i inspirujące rozmowy, w jakich było nam dane w ostatnim czasie uczestniczyć. Nieobecni niech żałują, przekonani - wspomną, oglądając zdjęcia.
Żaby rozdane
zabaWśród nagrodzonych w sobotę 12 kwietnia znaleźli się również uczniowie naszego gimnazjum:  Mikołaj Spiżewski  (matematyka, 4. miejsce oraz język polski, wyróżnienie), Wojtek Koszela (matematyka, 10. miejsce oraz  język polski, wyróżnienie), Michał Janas (matematyka, wyróżnienie), Janek Śliwiński - (matematyka, 9. miejsce). Statystycznie o sukces coraz trudniej - w tym roku wzięło udział aż 1500 uczniów więcej niż w edycji poprzedniej. Tym większa duma, widoczna nie tylko na twarzach dzisiejszych bohaterów EKOS-u (patrz - zdjęcia ).
Podziękowania należą się ...
Szkolna Akademia Myślenia. Ważne miejsce na świecie - Stany Zjednoczone Ameryki Północnej
SAM

SAM serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie w poniedziałek 14.04. o godz. 17.00:

„ Stany Zjednoczone – kraj daleki?”.

Zjednoczona Europa wyraźnie zmieniła preferencje wyjazdowe Polaków. Stany Zjednoczone Ameryki Północnej wydają się zbyt odległe, przejazd zbyt drogi, konieczność zdobycia wizy też nie zachęca do wyjazdu. Czy rzeczywiście pomysł na wyjazd do USA jest tak nierealny, jak się większości wydaje? Warto wyjechać do Stanów?

Odpowiadać na te pytania będą: Iza Pierzchała nasza absolwentka, była dziennikarka „Ekosika”, studentka amerykanistyki oraz stosunków międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. W minione wakacje spędziła w USA prawie trzy miesiące pracując i podróżując. Obok Izy o swojej półrocznej nauce w amerykańskiej szkole i podróżach będzie opowiadać Faustyna Krawiec z IIA.
Plakat TUTAJ
Mecz siatkówki damskiej, mamy kontra córki
siatkówka
Moje obawy co do możliwości stworzenia damskiej, dojrzalszej drużyny siatkówki okazały się nieuzasadnione. Panie przybyły na spotkanie w grupie ośmioosobowej.
Na rozgrzewce oba zespoły próbowały pokazem swych umiejętności siatkarskich zaskoczyć przeciwnika. I chyba obu się ta sztuka udała. Pojedynek był zacięty…bez względu na składy drużyn. Nie odpuszczono żadnej piłki. Ale …najważniejsza była dobra zabawa po obu stronach siatki oraz ustalenie terminu spotkania rewanżowego.

Ogromne brawa dla wszystkich dziewczyn grających na boisku. Fotki tutaj

Koniec trymestru
zebranie z rodzicami
W piątek zakończyliśmy II trymestr. Wszystkich rodziców zapraszamy na spotkania z wychowawcami i nauczycelami, które odbędą się w najbliższą sobotę według załączonego poniżej...
Idźmy do teatru...
teatr
W kulturze antycznej obcowanie z teatrem pozwalało widzowi na odkrycie praw rządzących światem i przeżycie katharsis - emocjonalnego oczyszczenia. Przez wieki teatr zmieniał swoją rolę - wychowywał, bawił, stawał się narzędziem politycznej propagandy jak i miejscem wyrazu buntu przeciw władzy, obyczajowości, czy tradycji. Międzynarodowy Dzień Teatru ustanowiono ...
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Warto odwiedzić strony:
Biblioteka Publiczna w Swarzędzu
Pływalnia Wodny Raj
Stan powietrza i pogoda
Losowa fotografia
Wygenerowano w sekund: 0.26 18,684,898 Unikalnych wizyt