20-05-2024 00:16
Nawigacja
· Profile nauczania
· Jak zaplanowaliśmy rok szkolny?
· Jak oceniamy?
· Plan lekcji
· Dziennik elektroniczny
· Wykaz podręczników
· Egzaminy
· Warsztaty interdyscyplinarne
· Projekt edukacyjny
· Szkoła zimowa
· Kontakty zagraniczne
· Zajęcia pozalekcyjne
· Przedmioty na poziomie zaawansowanym
· Galeria
· Strona Główna
· Linki
· Szukaj
· Strona Startowa
· Ekosik
· Dokumenty szkolne
· Classroom
Rekrutacja 2019/2020
Profile nauczania
Wiecej o nas...
Plan nauczania liceum 3-letniego
Plan nauczania liceum 4-letniego
Regulamin przyjmowania do Liceum 3-letniego i 4-letniego
Wymagania egzaminacyjne
Stypendia naukowe
Potrzebne dokumenty
Jak do nas dojechać?
Wyniki matur
Wyniki 2005
Wyniki 2006
Wyniki 2007
Wyniki 2008
Wyniki 2009
Wyniki 2010
Wyniki 2011
Wyniki 2012
Wyniki 2013
Wyniki 2014
Media o nas ...
Piszą o nas...
Szkoła z klasą

Szkoła z klasą

Pozdrowienia z Muszyny
Muszyna2012-relacjaPogoda dopisuje, humory również. Dzisiaj jeździliśmy w Tyliczu przygotowując się do jutrzejszych zawodów.

Muszyna nasza!
szkoła zimowa 2016Na zdjęciach ze spacerów śniegu nie widać. Mimo że leży tylko na stokach, na dodatek coraz bardziej mokry, humory dopisują, co  widać.
Bociany wracają, a my ... wyjeżdżamy!
Muszyna2016


W tym roku wyjeżdżamy późno jak mało kiedy. Już nawet bociany są w Wielkopolsce! Dla nas późno oznacza też wyjątkowo późną godzinę odjazdu - słońce wstało znacznie wcześniej. Szczęśliwie śniegu w Muszynie bardzo dużo. TUTAJ zobaczysz na żywo obraz z Wierchomli. Ciągle życzliwe PKP doczepia nam stary wagon rowerowy co bardzo ułatwia nam przejazd - w przedziałach bez wielkich bagaży jest znacznie sympatyczniej. Mam nadzieję, że tej życzliwości nie stracimy mimo, że byliśmy przyczyną sporego opóźnienia wyjazdu. Zapakowanie ponad 2 ton bagażu nie jest takie proste, ale nie tylko ten egzamin maturzyści zdali celująco. Jeśli nic po drodze się nie wydarzy nieprzewidzianego, to zaliczymy  rekord świata prędkości przejazdu do Krakowa pociągiem: 5 godzin! Obyśmy tego doświadczyli. TUTAJ możemy zobaczyć kilka fotek z odjazdu.
STUDNIÓWKOWY BAL ZIMOWY
Studniówka 2016

6 lutego 2016 roku o godz. 19:00 do sali balowej I Liceum Ogólnokształcącego w Swarzędzu wjechały, ciągnięte przez renifery biało srebrne sanie. Sanie niczym z bajek o Dziadku Morozie lub z czasów carskiej Rosji. A w saniach siedziały trzy przyszłe Królowe Śniegu.  W taki właśnie nietypowy sposób tegoroczni maturzyści rozpoczęli swoją studniówkę. Zatańczyli przepięknego,  jak co roku, poloneza ( nawet z podnoszeniem!). Tegoroczna studniówka zorganizowana została w konwencji zimowej - scenografia okazała się zjawiskowa i magiczna.  Wszyscy przybyli na bal goście bawili się wspaniale. Zabawa taneczna przeplatana była konkursami oraz występami artystycznymi. Rodzice zaprezentowali się jako zespół wokalny o nazwie “Sopelki unikające farelki”, natomiast męska część maturzystów - jako sekcja baletowa. Pod koniec studniówki tradycyjnie wybrano królową i króla balu. Tym razem wybrano trzy królowe: Blankę, Laurę i Sonię oraz jednego króla, którym został Jego Wysokość Jakub. Dziękujemy wszystkim gościom, którzy przyjęli nasze zaproszenie i wspólnie z nami świetnie się bawili.

Fotoreportaże z trzech różnych obiektywów: mdp., Zosi i Kacpra TUTAJ

Szkolna Akademia Myślenia: przyjeżdża do nas red. Wojciech Bartkowiak
gazeta

Wojciech Bartkowiak jest dziennikarzem „Gazety Wyborczej”, szefem redakcji lokalnych, przez wiele lat dowodził redakcją poznańską, polonista – absolwent UAM. Zmiana polskiego rządu zapewne wywoła tematy polityczne, ale zamiarem Gościa jest rozmawiać o dziennikarskim warsztacie, etyce, wiarygodności. Nie da się współcześnie rozumieć tych problemów bez kontekstu takich globalnych zjawisk jak internet i media społecznościowe. Punktem wyjścia dla wspólnych rozważań Redaktor proponuje lekturę, zaskakującego felietonu Anne Appelbaum  – „Gdy nikt w nic nie wierzy”, który opublikowała w grudniu w "Washington Post" - przedruk wraz z tłumaczeniem znajdziecie TUTAJ oraz obejrzenie filmu "Spotlight", który wchodzi do kin w piątek. To historia powstania tekstu w "Boston Globe" o pedofilii w kościele katolickim,  6 nominacji do Oscara. Gość zaproponował dla spotkania tytuł: „Po co światu dziennikarze?”.  Zobaczymy się w piątek 12 lutego o godz. 13.55 w sali wykładowej.

Tutaj fotki z wykładu.

Szkolna Akademia Myślenia: prof. Jernej Ule przyjeżdża na spotkanie z uczniami!
UCL

Jernej Ule jest profesorem neurobiologii molekularnej. Studiował w Lublanie i Nowym Jorku. Naukowo związany z Cambridge University i UCL Institute of Neurology w Londynie gdzie prowadzi swoje laboratorium i zajęcia dla doktorantów i studentów. Do Swarzędza przyjedzie z wykładem popularno-naukowym: "Genome invaders: why do they make up two thirds of our genome,  cause diseases and drive our evolution?" Spotkanie odbędzie się w sali wykładowej w poniedziałek 8 lutego o godz.13.55 i potrwa do 15.30. Więcej informacji o Uniwersytecie naszego Gościa znajdziesz TUTAJ.

Kilka fotek z wykładu TUTAJ!


Sympatycznie zauważyć, że jesteśmy najlepsi w Wielkopolsce .... przynajmniej na ten rok...
ranking złoto
Ranking każdej instytucji, także takiej jak szkoła, musi być budowany w oparciu o dane będące pewnym uproszczeniem. Z XVIII Ogólnopolskim Rankingiem Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2016 nie jest inaczej. Nie oznacza to, że nie odczuwamy satysfakcji, że kolejny raz kapituła rankingu złożona z profesorów wyższych uczelni, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych i przedstawicieli wielu kuratoriów, uznała nasze liceum za najlepsze w Wielkopolsce. Pod uwagę wzięte były wyniki matury (preferowane były wyniki egzaminów rozszerzonych) oraz miejsca zajęte przez uczniów w olimpiadach i konkursach. W Polsce, na 2167 branych pod uwagę szkół,....
Spotkanie z podróżującym nauczycielem
traveller

Co pomoże w wyborze ścieżki kariery? Co zrobić, jeśli po ukończeniu liceum nie jesteśmy jeszcze zdecydowani? Czy kariera i podróże wzajemnie się wykluczają? Jak podjąć pracę zawodową za granicą? Na te i inne pytania odpowiedziała w rozmowie  z licealistami Estera Kuszyńska- nauczyciel języka angielskiego, trener nauczycieli, podróżniczka i pasjonatka kultury Azji południowo-wschodniej. Spotkanie odbyło się 14 stycznia.Uczniowie zadawali pytania i wymieniali poglądy na temat pozytywnych i negatywnych aspektów studiowania i pracy za granicą. Wielu uczestników spotkania zainteresowanych było dalekimi podróżami. Estera podzieliła się wrażeniami ze swoich wypraw i udzieliła praktycznych porad, jak najlepiej przygotować się do wyjazdu, by uniknąć niebezpieczeństw i najlepiej wykorzystać czas. Foto


Nagrodziliśmy najlepszych...
sukces2
Nagrody dla tych, którzym chciało się chcieć więcej,  stypendia dla tych, których osiągnięcia w pierwszym trymestrze można uznać za wybitne,  pochwały dla tych, którzy osiągnęli założone przez siebie cele, słowa uznania dla nauczycieli - dzisiejsze spotkanie  w sali gimnastycznej, podsumowujące naszą pracę  w I trymestrze, niosło ze sobą dużo sympatycznych wrażeń i pozytywnej energii. W ferworze codziennych...
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Wielka Orkiestra
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kwestowała po raz dwudziety czwarty. Dwójka uczniów klasy pierwszej, Zosia i Karol, pośięcili swój wolny czas i jako wolontariusze wsparli WOŚP. Nie bacząc na doskwierające w niedzielę zimno Zosia i Karol zebrałi spore fundusze dla oddziałów pediatrycznych oraz dla osób w podeszłym wieku.
Dziękujemy Wam bardzo.

Szkolna Akademia Myślenia: Tęsknię za Tobą, Żydzie! Warszawskie zakończenie projektu.
Polin
Cykl wykładów o Żydach polskich, rozpoczęty kilka tygodni temu, zakończył wyjazd do warszawskiego Muzeum Historii Żydów Polskich. Grupa 30 uczniów i nauczycieli wyjechała w sobotę przed wschodem słońca, a wróciła grubo po zachodzie, spędzając cały dzień na oglądaniu Polin. Jest to miejsce rzeczywiście niezwykłe: wyjątkowa architektura budynku i niebywały cel muzealników - przedstawić pełną historię Żydów w Polsce. Wielu z nas odczuło te ponad 1000 lat w... obolałych nogach. Żydzi towarzyszyli Polakom od zarania państwowości. Z całą pewnością relacje między Polakami, a Żydami są równie skomplikowane jak sama historia Polski. Próbując je zrozumieć, zapewne bardziej poznaliśmy siebie. Muzeum nie odpowiada na wszystkie ważne pytania, ale prowokuje do ich stawiania. Wywozimy z Polin moc myśli i refleksji. Kilka fotek TUTAJ.
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Warto odwiedzić strony:
Biblioteka Publiczna w Swarzędzu
Pływalnia Wodny Raj
Stan powietrza i pogoda
Losowa fotografia
Wygenerowano w sekund: 0.37 18,914,889 Unikalnych wizyt