Dzień zawodowy w Ekosie
Dodane przez wioletta_michalek dnia 02/02/2019 13:19
Adwokat, architektka wnętrz, inżynier mechatronik, lekarz chirurg, manager, policjantka, twórca reklam, strażak (czyli inżynier bezpieczeństwa pożarowego) - oto przedstawiciele różnych zawodów, którzy spotkali się wczoraj z uczniami klas 3 gimnazjum oraz 8a i 8b Szkoły Podstawowej Fundacji "Ekos". Pomimo tak różnych profesji - okazało się, że więcej ich łączy, niż dzieli. Po pierwsze - wszyscy są absolwentami  naszej szkoły. Po drugie - swój zawód wykonują  z przekonaniem i pasją, a droga do niego nie była łatwa. Po trzecie - lubią wyzwania, zmiany i zdobywanie nowej wiedzy; wszyscy twierdzą, że będą się uczyć do końca życia.

Foto

Rozszerzona zawartość newsa
Kiedy po krótkich autoprezentacjach przyszedł czas na pytania, okazało się, że jest ich wiele. Uczniowie pytali o konieczne umiejętności i predyspozycje do określonych zawodów, uczelnie i kierunki studiów, a także o najciekawsze przypadki i doświadczenia w pracy. 
Teraz czas na przemyślenia i ważne decyzje uczniowskie. Najważniejsze, by tak pokierować swoją karierą, by praca stała się pasją, a nie tylko źródłem zarobków.