Nieoczekiwana zmiana miejsc w poznańskiej "Scenie na Piętrze"
Dodane przez anna_bialobrzeska dnia 29/03/2007 23:33
Spędziliśmy miły wieczór w teatrze - tak mogłaby rozpocząć się "grzeczna" opowieść drugoklasistów i jednego pierwszoklasisty o tym, co robili wieczorem, 29 marca. Mogłaby, ale spontaniczność reakcji, radosne komentarze po wyjściu z przedstawienia świadczą o tym, że był to wieczór tyleż miły, co szalony...
Trójka młodych artystów ze szczecińskiej "Piwnicy przy Krypcie Zamku Książąt Pomorskich"  podjęła się realizacji ryzykownego przedsięwzięcia zagrania "Dzieł wszystkich Szekspira (W NIECO SKRÓCONEJ WERSJI)". Kabaretowa koncepcja przedstawienia, różnorodność form ekspresji - czytelne nawiązania...


Rozszerzona zawartość newsa
do jarmarcznej konwencji teatru The Globe, raperska wersja "Otella", walka o władzę w "Kronikach królewskich" przedstawiona w formie sprawozdania z meczu piłki nożnej, konkursy a'la audiotele "Kto z was widział albo czytał, któreś z dzieł Szekspira" rozśmieszała publiczność do łez.
Nam najbardziej podobała się freudowska interpretacja "Hamleta", w której główne role - Ofelii i Podświadomości Ofelii - zagrali nasi uczniowie: rewelacyjna Agnieszka Golombowska i porywający Tomek Baumann. Miło było również popatrzeć, jak reprezentantki grona nauczycielskiego (Jadwiga Haglauer, Wioletta Michałek i Joanna Stańczak) z ekspresją odgrywały Męską Część Osobowości Ofelii, wykrzykując "Ofelio! Idź do klasztoru!" . Nieskromnie dodam, że sama kolebałam się w takt wątpliwości Podświadomości razem ze sporą grupą klasy 2b i 2a. Spektakl warto było zobaczyć - ale tak czy inaczej zachęcam do przeczytania dzieł wszystkich Szekspira w nieskróconej wersji, bo o to chyba przede wszystkim chodziło.
Kpina z przeciętnego odbiorcy, który wszystko chce poznać w pigułce, ale tak naprawdę zna tylko odpowiedzi na pytania w audiotele, daje do myślenia ..
. A Wy co o tym sądzicie?

Adam Long, Daniel Singer, Jess Winfield, Dzieła wszystkie Szekspira (W NIECO SKRÓCONEJ WERSJI)
OBSADA: Arkadiusz Buszko, Paweł Niczewski, Konrad Pawicki
Premiera: 17 stycznia 2004